Dotacja z PROW na otwarcie warsztatu blacharsko-lakierniczego

Warsztaty blacharsko-lakiernicze przeżywają w ostatnich latach swoisty renesans, jeżeli chodzi o branże usługową specjalizującą się w usługach lakierniczych i blacharskich. Samochodów w ostatnich latach na naszych drogach przybyło, zatem potencjalnych klientów firm blacharsko-lakierniczych również. To powodzenie branży wypływa również z faktu, że na tę działalność gospodarczą można w stosunkowo łatwo uzyskać dotację z PROW.

Warsztat prowadzony na terenie wiejskim

Dotacje na własny warsztat blacharsko-lakierniczy muszą być poprzedzone wnioskiem w ramach jednego z trzech programów operacyjnych. W tym poradniku omówimy jak pozyskać dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a dokładniej w ramach tzw. Osi 3 i działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Osoba podejmująca działalność gospodarczą opartą na usługach blacharsko-lakierniczych, jako mikroprzedsiębiorca, może otrzymać dotację na inwestycje.

Wartość dotacji może wynieść do 300 tys. zł, a jej wysokość jest uzależniona od ilości miejsc pracy w zakładzie blacharsko-lakierniczym, które przewiduje biznesplan projektu. Poziom pomocy ze strony UE nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

Warto wiedzieć, że każde z województw nieco inaczej dysponuje środkami, w ramach których można ubiegać się o dofinansowanie do warsztatu blacharsko-lakierniczego. Niemniej jednak osie priorytetowe są jednakowe w każdym z nich i w każdym województwie istnieje program operacyjny w ramach, którego można pozyskać taka dotację.

Dla przykładu, w województwie mazowieckim instytucją wdrażającą działanie Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach PROW 2007-2013 jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Oddział Mazowiecki (Biuro Wsparcia Inwestycyjnego). Informacji udziela też Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którego stronie internetowej można znaleźć wszystkie potrzebne wiadomości. Obecnie trwają prace nad rozporządzeniami, które określają szczegółowe zasady ubiegania się o środki PROW.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% IX 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 473,06 zł IX 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl