REKLAMA

Czesi znów wjeżdżają na polskie tory

2017-01-20 05:37
publikacja
2017-01-20 05:37

Czeski Leo Express szykuje kolejny wjazd na polskie tory. Według ekspertów jego obecność to szansa na obniżkę cen biletów kolejowych i lepsze warunki podróży, które od lat mają nasi sąsiedzi - informuje "Gazeta Wyborcza".

fot. / / YAY Foto

Leo Express już w 2013 r. chciał wjechać na polskie tory. Planował uruchomienie kursów na trasach Warszawa - Poznań - Szczecin, Warszawa - Kraków i Warszawa - Katowice - Gliwice. Liczył, że zdobędzie polskich podróżnych wysoką jakością usługi za przystępną cenę. Jak zauważa "GW", nie był jednak w stanie spełnić warunków wymaganych do otrzymania zgody na działalność w Polsce.

Teraz podejmuje drugą próbę wejścia na nasz rynek. Tym razem chce zacząć od połączeń międzynarodowych, wykorzystując nowe unijne regulacje. Chodzi najprawdopodobniej o połączenia z Krakowa i Warszawy do Pragi. (PAP)

mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Jasnowidzacy
Potraktować ich tak, jak oni traktują u siebie polską żywność.
"Czeskie koleje są niebezpieczne, jazda zagraża życiu".
Bojkot.
~edw
Dziwisz się, że nie chcą jeść soli drogowej i jabłek nasączonych konserwantami?
~pkp
A tytuł na głównej stronie jak przeważnie ostatnio wprowadzający w błąd. "Będzie połączenie kolejowe Warszawa-Praga?" Takie połączenie jest, tylko Intercity. Z centralnej o 5:50.
~jaworze
aqa. leo nie zatrzymuje sie w polach na wsiech. raz mielismy opoznienie 15min do pragi to przepraszali i na biletach wbili pieczątke ze nastepny przejazd 30% taniej
~miś
Jakie wymogi nie spelnia Leo?? smiechu warte .haaaa. rewela .Zycze kazdemu aby Leo albo regiojet jezdzil z jego miasta.
~jaworze
LEO EXPRESS SUPER POCIĄGI JEZDZIMY Z CZ. CIESZYNA DO PRAGI. rewelacyjne wagony plac zabaw dla dzieci z animatorkami. serdecznie polecam. Nareszcie w Polsce. Kazdy sklad ma wifi milą obslugę . zero opoźnien na trasie. jezdzimy do Pragi co tydzien
~aqa
A czy Leo express zrobi szybkie połączenie bez zatrzymywania się na wsi w polu ?
~Patryk
Pewnie nie, a to było we wcześniejszych wymaganiach ;D
~DKJ
Włoszczowa Północ to nie wieś :)

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki