REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Coraz większe restrykcje we Francji

2021-12-06 20:26
publikacja
2021-12-06 20:26
Coraz większe restrykcje we Francji
Coraz większe restrykcje we Francji
fot. Creative Lab / / Shutterstock

Nowe restrykcje przeciwepidemiczne w kraju, w tym m.in.: zaostrzenie protokołu sanitarnego w szkołach, rozszerzenie pracy zdalnej, ograniczenie imprez i początek szczepień dzieci w wieku 5-11 lat z tzw. zagrożonych grup od 15 grudnia ogłosił w poniedziałek premier Francji Jean Castex.

"Znajdujemy się w piątej fali pandemii i musimy kontynuować szczepienia przeciwko koronawirusowi" - podkreślił szef rządu na konferencji prasowej.

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat spoza grup wrażliwych rozpoczęte zostaną po konsultacjach z naukowcami – poinformował Castex. We Francji do tej pory szczepiono przeciwko koronawirusowi młodzież w wieku 12-17 lat.

Szczepienia dzieci nie będą obowiązkowe – zapewnił obecny na konferencji minister zdrowia Olivier Veran. Przekazał, że 80 dzieci jest obecnie hospitalizowanych w kraju, w tym 15 - na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Castex poinformował o zniesieniu obowiązku zapisów na dawki przypominające szczepionki przeciw Covid-19 dla osób powyżej 65. roku życia.

Ponadto premier zalecił firmom powrót do pracy zdalnej. - Wszystkie firmy, które mogą, powinny zezwolić swoim pracownikom na dwa do trzech dni w tygodniu pracy zdalnej. Funkcjonariusze publiczni będą pracować zdalnie do trzech dni – oznajmił Castex.

Jeśli chodzi o imprezy świąteczne i biesiady, w tym wyjazdy czy seminaria szef rządu zalecił, by z nich rezygnować.

Od piątku we Francji na cztery tygodnie zostaną zamknięte dyskoteki - poinformował Castex.

W szkołach premier ogłosił wprowadzenie protokołu sanitarnego tzw. 3. stopnia, co oznacza m.in. zaostrzenie obowiązku noszenia maseczek również podczas zajęć sportowych i na przestrzeniach otwartych, a nie jedynie podczas lekcji i w przestrzeniach zamkniętych, jak do tej pory. Klasy będą zamykane po stwierdzeniu trzech przypadków koronawirusa w tej samej klasie.

Premier zapowiedział zaostrzenie kontroli paszportów sanitarnych oraz wykluczył spożywanie posiłków w miejscach publicznych, gdzie nie jest kontrolowany ten dokument.

Castex wykluczył jednak wprowadzenie ogólnokrajowego lockdownu i godziny policyjnej.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (11)

dodaj komentarz
franek_bez_franka2
Pewnie wszyscy znają. Anagram ostatnich wersji Delta - Omicron to media control.
eagleeye
Pisałem ze tu chodzi o COV ID dal nadania kodu QR a nie o straszliwą chorobę.

Jedno mi się tylko nie zgadza a mianowicie po co jest podawany ten preparat medyczny ?

Czy on czasem nie wpływa na logiczne myślenie ludzi i ze są bardziej podatni na manipulacje i ulegli narracji płynącej z mediów ???
franek_bez_franka2
Moja mama (3 razy zategowana) powiadomiła mnie, że jej znajomi zaraz po trójce chorzy na "to" przez Omicrona.
godojoshi
Nie jestem wierzący, ale zabawię się. Kod QR trzymamy na telefonie - większość obsługuje prawą ręką, a telefon jest jak znamię - ciągle przy nas. Czoło - płat czołowy mózgu - planowanie, myślenie, pamięć, wola działania, ocena emocji i sytuacji - ludzie poddani praniu mózgów przestają myśleć, godzą się Nie jestem wierzący, ale zabawię się. Kod QR trzymamy na telefonie - większość obsługuje prawą ręką, a telefon jest jak znamię - ciągle przy nas. Czoło - płat czołowy mózgu - planowanie, myślenie, pamięć, wola działania, ocena emocji i sytuacji - ludzie poddani praniu mózgów przestają myśleć, godzą się na wszystko. Jeżeli pójść dalej, to zaraza będzie trwała 42 miesiące, czyli jesteśmy w połowie. Po tym czasie większość powinna być "zachipowana". Bez tego nie będziesz miał praw...
"sprawią, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia."
natalyn
Otóż to. Doszłam do pewnych wniosków: nadmiar sodu w organizmie.

Dolegliwości w nadmiarze wywołują między innymi wyżej wymienione symptomy.
carlito1
Szpryca działa
TAK> nie ma lokdałnów
NIE> po co szpryca/?

Tu nie chodzi o żadną szczepionkę na przeziębienie i grypę ale o wciśnięcie certyfikatu, dzięki temu będzie można zdalnie wykluczać dowolną jednostkę z życia społecznego, zobaczyliśmy to już jak "błąd" po podaniu 3 dawki inną
Szpryca działa
TAK> nie ma lokdałnów
NIE> po co szpryca/?

Tu nie chodzi o żadną szczepionkę na przeziębienie i grypę ale o wciśnięcie certyfikatu, dzięki temu będzie można zdalnie wykluczać dowolną jednostkę z życia społecznego, zobaczyliśmy to już jak "błąd" po podaniu 3 dawki inną substancją jak pfizer spowodował wyłączenie certyfikatu kilku tysiącom ludzi na 14 dni...
natalyn
W sedno. O wciśnięcie certyfikatu lub jak kto woli PRZEPUSTKI.

Zaznaczę tylko, WIĘŹNIOWIE tez mają PRZEPUSTKI ;)
franek_bez_franka2
Myślę - kabaret ze szczypawą musi trwać. Jakby władza się przyznała, że to słabo działa trafiłaby na szafot. Być może dlatego chce się zategować wszystkich, aby nie było grupy kontrolnej. Przypomnę-wyszło na jaw, że niejaki fazer zaszczepił swoją grupę kontrolną (już po placebo), aby nie mieć do czego porównywać.Myślę - kabaret ze szczypawą musi trwać. Jakby władza się przyznała, że to słabo działa trafiłaby na szafot. Być może dlatego chce się zategować wszystkich, aby nie było grupy kontrolnej. Przypomnę-wyszło na jaw, że niejaki fazer zaszczepił swoją grupę kontrolną (już po placebo), aby nie mieć do czego porównywać. A jak można poczytać padają ludziska , a rzadko kiedy dzwonią, że nie botoksowany . Jak niewyspowiadany to od razu w w każdym "kościele ścieku" słychać.
godojoshi
No to jak to? 70 procent zaszczepionych i zwiększają restrykcje? To jaki jest cel? Bo patrząc na Singapur czy lrlandię to nawet 90 procent nie daje powrotu do normalności, a nawet odwrotnie, bo umierają zaszczepieni. O co zatem chodzi, że ludzie nie widzą co się na dzieje... coś tu nie gra.
franek_bez_franka2
Wiesz, że kabaret ze szczypawą musi trwać. Jakby władza się przyznała, że to słabo działa trafiłaby na szafot. Być może dlatego chce się zategować wszystkich, aby nie było grupy kontrolnej. Przypomnę-wyszło na jaw, że niejaki fazer zaszczepił swoją grupę kontrolną (już po placebo), aby nie mieć do czego Wiesz, że kabaret ze szczypawą musi trwać. Jakby władza się przyznała, że to słabo działa trafiłaby na szafot. Być może dlatego chce się zategować wszystkich, aby nie było grupy kontrolnej. Przypomnę-wyszło na jaw, że niejaki fazer zaszczepił swoją grupę kontrolną (już po placebo), aby nie mieć do czego porównywać. A jak można poczytać padają ludziska , a rzadko kiedy dzwonią, że nie botoksowany . Jak niewyspowiadany to od razu w w każdym "kościele ścieku" słychać.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki