REKLAMA

Cofnięcie przejęcia Medi-Lynx przez MDG mało prawdopodobne; orzeczenie sądu za 2-3 m-ce

2016-04-29 13:21
publikacja
2016-04-29 13:21

Cofnięcie transakcji przejęcia amerykańskiej Medi-Lynx przez Medicalgorithmics jest "bardzo mało prawdopodobne" - poinformował w piątek prezes Marek Dziubiński. Jak dodał, orzeczenie sądu apelacyjnego w tej sprawie powinno pojawić się do 2-3 miesięcy.

Medicalgorithmics podało na początku kwietnia, że Sąd Rejonowy w Teksasie 31 marca wydał orzeczenie o tymczasowym zakazie wykonania transakcji nabycia przez Medicalgorithmics 75 proc. udziałów w spółce Medi-Lynx Cardiac Monitoring. Medicalgorithmics podtrzymuje, że transakcja jest skuteczna, ponieważ została zamknięta 30 marca.

"Medi-Lynx zgłosił się do sądu apelacyjnego w Teksasie o rozstrzygnięcie tej kwestii (...) Oczekujemy, że do dwóch, trzech miesięcy sąd apelacyjny wypowie się w tej kwestii" - poinformował na konferencji prezes.

"Jednocześnie czekamy na wyrok w stanie Delaware. (...) Czekamy cierpliwie na dwa orzeczenia sądu, czas jest naszym stronnikiem, więc wszystko powinno się dla nas dobrze skończyć" - dodał.

Prezes ocenił, że odwrócenie transakcji przejęcia amerykańskiej firmy jest "bardzo mało prawdopodobne".

"Uważamy, że jest to bardzo mało prawdopodobne. (...) Z punktu widzenia naszych prawników, blokowanie transakcji, która została już skonsumowana wychodzi poza ramy prawa" - powiedział prezes Dziubiński.

Spółka zaprezentowała w piątek wyniki finansowe Medi-Lynx.

Przychody Medi-Lynx w 2015 roku wyniosły ponad 38 mln USD wobec 20,1 mln USD w roku 2014. EBITDA w roku 2015 wyniosła 13,2 mln USD wobec 5,2 mln USD w roku poprzednim.

Medicalgorithmics podał na koniec marca, że przejął 75 proc. udziałów amerykańskiej firmy diagnostycznej Medi-Lynx. Wartość transakcji to 34,1 mln USD.

Spółka Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego - systemu PocketECG dostarczanego przez MDG. Działalność prowadzona jest na terenie USA poprzez 4 centra monitoringu arytmii zlokalizowane w San Francisco (Kalifornia), Plano (Teksas), Langhorne (Pensylwania) oraz Pittsburgh (Pensylwania), które obsługują klientów z 36 stanów USA.

Medi-Lynx zatrudnia 258 osób. (PAP)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki