WAŻNE

Kolejny bank podnosi prognozy dla złota

2020-06-30 07:07
publikacja
2020-06-30 07:07
fot. Arnd Wiegmann / Reuters

Analitycy Citibanku wyraźnie podnieśli prognozowane ceny złota. To kolejna instytucja, która wierzy w zwyżki notowań kruszcu.

Według najnowszych prognoz Citi, za trzy miesiące cena złota wyniesie 1825 dolarów za uncję - informuje Bloomberg. To o 110 dolarów więcej od trzymiesięcznych prognoz stawianych miesiąc temu. W długim terminie bank zakłada przebicie przez złoto symbolicznego poziomu 2000 dolarów – ma się to stać w 2021 r. Oznaczałoby to wywindowanie cen żółtego metalu do najwyższych nominalnych poziomów w historii i przebicie rekordów z 2011 r.

Kliknij, żeby zapisać się na webinar / Bankier.pl

W ubiegłym tygodniu optymistyczne prognozy dla złota przedstawił inny amerykański bank inwestycyjny. Zdaniem analityków Goldman Sachs, w perspektywie 3 miesięcy oczekiwać można wzrostu cen do 1800 dolarów, a w ciągu pół roku do 1900 dolarów.

We wtorkowy poranek złoto wyceniane było na 1783 dolary za uncję. To wciąż wyraźnie mniej niż w ubiegłą środę, kiedy notowania przekroczyły 1795 dolarów. Przy obecnym kursie dolara, uncja złota kosztuje ok. 7060 zł, o ponad 33 proc. więcej niż rok temu.

Kliknij, żeby zapisać się na webinar / Bankier.pl

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
przemek_opinia
Kolejny bank za Goldmanem chce nam doradzić. Wiemy jak kończyły się ich rekomendacje w tym temacie. Jak uważacie? Czy commercials mają shorty na złoto/srebro? Inne wskazania?
remo87
Czyli sygnał jest jasny, sprzedawajcie złoto póki cena jeszcze na górce!
ptokbentoniczny
Złota nie kupuje się po to by na nim zarobić. Ale załóżmy, że teraz sprzedałbyś złoto bo jest na górce. Co zrobisz z tą jakże wartościową złotówką, gdy okaże się, że inflacja ruszyła?
dawcakapitalu odpowiada ptokbentoniczny
czasem ma wrażenie, że wypuszczają te prognozy a potem sami piszą te komentarze(że jak goldman mówi tak to trzeba na odwrót), żeby nabrać "znafcuf"
bodziokrak odpowiada dawcakapitalu
Od mniej więcej początku roku jest przekaz z różnych źródeł że złoto będzie drożeć, w styczniu uncja kosztowała nie co ponad 1500$ teraz kosztuje 1780$. Czyli jakimś dziwnym trafem prognozy pokrywają się ze stanem faktycznym, jak to możliwe? Jeśli w interesach działasz tak samo, czyli jak zewsząd płyną sygnały Od mniej więcej początku roku jest przekaz z różnych źródeł że złoto będzie drożeć, w styczniu uncja kosztowała nie co ponad 1500$ teraz kosztuje 1780$. Czyli jakimś dziwnym trafem prognozy pokrywają się ze stanem faktycznym, jak to możliwe? Jeśli w interesach działasz tak samo, czyli jak zewsząd płyną sygnały że coś będzie szło w górę to ja zrobię na odwrót, to powodzenia. Trzeba samemu mieć rozum i wyrobić sobie zdanie, a fakt jest taki że poza złotem niemal każde aktywa będą obrywać, lub są bardzo ryzykowne, akcje na topie nie wiadomo z jakiego powodu, napompowane nieruchomości, kryptowaluty stoją. Dalej za złotem przemawia niepewność związana z koronawirusem, wojna handlowa USA-Chiny, zagrożenie inflacją, rozwodnienie walut, słabe wyniki gospodarcze, niepokoje społeczne, można wymieniać dalej. Nie jestem jakimś ekspertem, ale nie widzę inaczej jak koniec roku uncja będzie po 2000$. Można robić zrzuty ekranu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki