Cebula: REIT-y mogą skierować na rynek nieruchomości nowy kapitał

2018-02-21 13:07
publikacja
2018-02-21 13:07

REIT-y mogą skierować na rynek nieruchomości nowy kapitał - powiedział PAP dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula. Jego zdaniem uruchomienie REIT-ów ma kluczowe znaczenie dla rynku nieruchomości.

/ YAY Foto

We wtorek, jak poinformował PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, Rada Mieszkalnictwa zaakceptowała założenia do ustawy o REIT-ach.

Jak mówił Soboń, "Rada długo dyskutowała na temat tego, jak przeciętnemu Kowalskiemu pozwolić na to, by skorzystał z REIT-ów - instrumentu, który nie rodzi ryzyka, daje odpowiednią możliwość pomnażania własnych oszczędności i jednocześnie pozwoli na wsparcie budownictwa mieszkaniowego". "Chcielibyśmy uruchomić jak najszybciej ten mechanizm inwestowania" - podkreślił. Zaznaczył, że wprowadzone REIT-y dotyczyłyby jedynie budownictwa mieszkaniowego.

Cebula ocenił, że wprowadzenie REIT-ów "pozwoli zwielokrotnić środki, jakie mogłyby zostać zainwestowane w nieruchomości w Polsce, a dzięki temu znacząco wzrośnie liczba i wielkość realizowanych inwestycji".

"Inwestowanie w nieruchomości stanie się bezpieczne i atrakcyjne dla osób, które dzisiaj nie mają możliwości być na tym rynku, ze względu na brak wystarczającego kapitału" - stwierdził.

Jak tłumaczył, REIT-y pozwolą połączyć mniejszych inwestorów w grupy, a to skieruje na rynek nieruchomości nowy kapitał. "REIT-y przyspieszą realizację programu »Mieszkanie Plus«. Łatwiej będzie rozliczać się z partnerami wnoszącymi np. grunty" - stwierdził.

"Skorzystają na tym wszyscy, w tym rodziny czekające na swoje mieszkania" - podsumował.

autor: Katarzyna Fiuk, Mariusz Polit

edytor: Anna Mackiewicz

kfk/ mp/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
trooper
"Rada długo dyskutowała na temat tego, jak przeciętnemu Kowalskiemu pozwolić na to, by skorzystał z REIT-ów - instrumentu, który nie rodzi ryzyka. @
- ok, w tym momencie kończę czytać tą papkę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki