REKLAMA

Błaszczak: Polska kupi od USA 116 używanych czołgów Abrams

2022-07-15 12:56
publikacja
2022-07-15 12:56
Błaszczak: Polska kupi od USA 116 używanych czołgów Abrams
Błaszczak: Polska kupi od USA 116 używanych czołgów Abrams
/ MON

Polska kupi 116 używanych czołgów Abrams od armii Stanów Zjednoczonych. Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował IAR, że umowa z administracją USA została uzgodniona.

Według Informacyjnej Agencji Radiowej pierwsze dostawy używanych Abramsów powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku. Maszyny - jak podała agencja - będą uzupełnieniem braków, które powstały po tym, gdy nasz kraj przekazał ukraińskiej armii czołgi T-72. W ramach dostaw uzbrojenia na Ukrainę trafiło ponad 240 zmodyfikowanych pojazdów. (PAP)

tgo/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (61)

dodaj komentarz
jaho31
wsparcie jak zwykle ze strony USA a zerowe ze strony Berlina
Lokaj berliński Tusk i jego Platforma Kolaboracji i targowicy Obywatelskiej
będąca stronnictwem berlińskim jakie wsparcie by tutaj zaoferowała?
midas69
Aha, czyli Polska musiała wysłać czołgi na wschód za darmo ale od największego "przyjaciela" juz musi kupić? Ciekawe czemu przyjaciel nie wysłał tych Abramsów na Ukrainę za darmo?
grzegorz53
pytanie po jakiej cenie, może w ogólnym rozrachunku się opłacało?
jpelerj odpowiada grzegorz53
Amerykanom na pewno sie opłacało.
boris-vodka
Zastąpi atrapami czołgów......
ssmentek
Ale wysyp ruskiej trolowni na forum! :)
polonu
drogi kolego w Polskim rządzie nie ma polaków więc kogo masz bronić . nie tylko okradli całe społeczeństwo ,ale jeszcze zadłużyli nie narodzone dzieci Polskie. Słowa Kaczyńskiego pokolenia będą spłacać długi . kto zaciągną te kredyty i komu będą one spłacane , sami sobie narobili kredytów a spłacać każą polskiemu społeczeństwu , drogi kolego w Polskim rządzie nie ma polaków więc kogo masz bronić . nie tylko okradli całe społeczeństwo ,ale jeszcze zadłużyli nie narodzone dzieci Polskie. Słowa Kaczyńskiego pokolenia będą spłacać długi . kto zaciągną te kredyty i komu będą one spłacane , sami sobie narobili kredytów a spłacać każą polskiemu społeczeństwu , jak długo jeszcze będą niszczyć ten kraj ,kiedy społeczeństwo powie stop .
midas69
Tych długów nikt nigdy nie spłaci bo z czego, ale taki był własnie plan. Caly kraj będzie pracować na odsetki aż też ich nie będzie w stanie spłacać
mirek6504
Z moich wiarygodnych informacji wynika że strona rosyjska płaci najemnikom w przeliczeniu na złotówki 16 tys miesięcznie!!! Będę szczery za 35 tys miesięcznie będę bronił polskich granic i dorobku rządu a jeżeli ,,NIE,, Portugalia i plaża,
jaszczura
To forum umiera! Moderacjo, nie widzisz, że ruska maszyna komentująca bierze je w posiadanie!?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki