REKLAMA

Bitcoin trafia do PayPala

Michał Kisiel2014-09-09 08:39analityk Bankier.pl
publikacja
2014-09-09 08:39
Bitcoin trafia do PayPala
Bitcoin trafia do PayPala
fot. iStock /

To musiało się w końcu zdarzyć – PayPal otwiera się na wirtualną walutę. Po kilku latach przyglądania się z boku firma zrobiła pierwszy krok. Płatności bitcoinem będą mogli przyjmować w pierwszej kolejności posiadacze sklepów internetowych korzystający z usługi Braintree.

Pogłoski o rychłym zintegrowaniu płatności bitcoinem w systemie PayPal pojawiają się od dawna. W maju pisaliśmy, że należący do eBay biznes poważnie rozważa „zaangażowanie”. Podczas wczorajszej konferencji Techcrunch Disrupt w San Francisco Bill Ready, szef należącego do grupy przedsiębiorstwa Braintree, potwierdził, że w najbliższym czasie uruchomiona zostanie możliwość płacenia wirtualną walutą.

Milowy krok dla e-waluty

Decyzja Braintree to chyba najważniejsze wydarzenie w krótkiej historii bitcoina jako narzędzia do płatności w e-commerce. Z usług firmy korzystają takie przedsięwzięcia jak Uber (serwis przedstawiany jako pogromca korporacji taksówkowych) czy Airbnb (umożliwiający wynajmowanie mieszkań podróżującym, alternatywa wobec hoteli). Braintree oferuje prosty sposób na zintegrowanie płatności w serwisach internetowych i aplikacjach mobilnych. Biznes trafił do stajni eBaya w zeszłym roku, a aukcyjny gigant wyłożył za niego niebagatelną kwotę 800 mln dolarów.

Dzięki poszerzeniu oferty Braintree płatności bitcoinem (obsługiwane we współpracy z pośrednikiem Coinbase) trafią do tysięcy sklepów internetowych i mobilnych. Można spodziewać się, że sprzedawcy skorzystają z nowych możliwości, zwłaszcza, że nie będą ponosić ryzyka kursowego. Jest to także pierwszy krok do zintegrowania opcji regulowania zobowiązań wirtualną walutą w ramach konta PayPal. Firma zapewne zechce przetestować rozwiązanie na ograniczoną skalę wśród klienteli Braintree zanim wprowadzi je jako opcję dostępną dla 152 mln klientów na całym świecie.

Michał Kisiel

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki