Bill Gates wspiera FBI w walce z Apple?

Współtwórca Microsoft, Bill Gates, wspiera FBI w walce z Apple? Sprawa dotyczy telefonu komórkowego używanego przez zabójcę z San Bernardino. Syed Rizwan Farook i jego żona, którzy w grudniu 2015 roku w kalifornijskim San Bernardino zabili w sumie 14 osób, zostali zastrzeleni przez policjantów.

Bill Gates wspiera FBI w walce z Apple?
Bill Gates wspiera FBI w walce z Apple? (fot. REUTERS/Pearl Gabel / FORUM)

FBI zażądała od Apple, aby firma ta zmodyfikowała oprogramowanie na iPhonie używanym przez zamachowca. Dzięki temu można by wprowadzać hasło do telefonu dowolną ilość razy bez ryzyka utraty danych znajdujących się w smartfonie. Pracownicy amerykańskiej agencji mają nadzieję, że dane znajdujące się na telefonie doprowadzą ich do grupy terrorystycznej z którą Syed Rizwan miał rzekomo współpracować.

W zeszłym tygodniu szef Apple'a Tim Cook wydał oświadczenie. Sugerował w nim, że pójście na ustępstwo FBI może zagrozić bezpieczeństwu klientów firmy. "Podkopałoby to podstawowe prawa i wolności, których nasz rząd powinien bronić".

W jednym z wywiadów Bill Gates uznał, że ustępstwa, o które prosi Waszyngton, dotyczą konkretnej sprawy i firma Apple powinna na nie przystać. Podkreślił, że agencja rządowa ma prawo domagać się współpracy od Doliny Krzemowej, gdy w grę wchodzi śledztwo w sprawie terroryzmu. Jednak później doprecyzował swoją wypowiedź: "Mam nadzieję, że będziemy o tym dyskutować", zaznaczając jednocześnie, że ostateczną decyzję podejmą sądy i Kongres.

Stanowisko Apple'a popiera zarówno szef Google'a Sundar Pichai, współtwórca komunikatora internetowego WhatsApp Jan Koum, Edward Snowden, a niedawno również ojciec Facebooka Mark Zuckerberg.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/theguardian.com/esz/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~ee

FBI zażądała od Apple, aby firma ta zmodyfikowała oprogramowanie na iPhonie używanym przez zamachowca. Dzięki temu można by wprowadzać hasło do telefonu dowolną ilość razy bez ryzyka utraty danych znajdujących się w smartfonie."

Czyli FBI żada, by hasło na Iphona przestalo miec jakikolwiek sens!
Najwyższy czas zrezygnowac z posiadania smartfonów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~GDDKiA

Nie smattfonów ogólnie tylko iphone.

! Odpowiedz
2 5 ~hg

Nie, zażądała pomocy w ustaleniu dalszych danych i powiązań w sprawie zabójstwa 14 osób. To za mało wg ciebie? Tu nie chodzi o nagie fotki czyjejś dziewczyny czy zdradę małżeńską albo porno filmiki oglądane po kryjomu - to jest życie 14 osób!

! Odpowiedz
1 5 ~ee odpowiada ~hg

Gdzie przeczytaleś, że FBI zażądała odczytu zawartosci tego konkretnego egzemplarza ajfona?
FBI zażadala modyfikacji oprogramowania wszystkich ajfonow, by mieli swobodną możliwość ich inwigalacji.
Wszystkich egzemplarzy! I tak sie stanie!

http://www.spidersweb.pl/2016/02/fbi-vs-apple-tragifarsa.html
https: //niebezpiecznik.pl/post/fbi-kaze-apple-wbudowac-backdoora-w-iphony/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~ee odpowiada ~GDDKiA

Inne maja backdoory od dawna

! Odpowiedz
1 3 ~vart odpowiada ~hg

Sprawa morderców jest zamknięta, bo oboje zostali zastrzeleni. Rzekomy powód podany przez FBI jest ściemą. W dodatku FBI celowo dąży do konfrontacji sądowej z Applem, bo chcą mieć precedens.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil