Biedronka wycofuje herbatniki Bonitki. GIS ostrzega

Biedronka wycofuje z obrotu partię popularnych herbatników o nazwie Bonitki. Okazuje się, że zawierają one zbyt dużą ilość substancji alergennej – dwutlenku siarki, a etykieta produktu nie informuje o tym w sposób właściwy.

(GIS)

Produkt został zbadany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W wyniku kontroli "stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego". Niestety etykieta produktu nie zawiera odpowiedniej informacji, a spożycie tego produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

Herbatniki o nazwie "Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe
z dodatkiem czekolady" zostały wyprodukowane dla Biedronki przez Koestlin d.d. Biscuits Wafers Factory w zakładzie na Chorwacji. 

Z obrotu wycofano ciastka oznaczone numerem partii  L 147 z datą minimalnej trwałości: 23.07.2020. GIS prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Klienci, którzy kupili ten produkt, mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu.

 KWS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
17 12 ekwador15

pod kątem realnych produktów "normalnych" firm to najtanszymi sklepami sa Kaufland i tesco. W biedrze i lidlu wiele rzeczy jest specjalnie produkowanych jak te herbatniki z newsa albo opakowania są mniejsze, by cena była minejsza. taniość bierdonki to tylko zabieg marketingowy i kombinatorka.

! Odpowiedz
1 22 artur17

Mnóstwo śmieciowego jedzenia z Niemiec, Bałkanów, Ukrainy pojawiło się w Lidlu i Biedronce. Trzeba uważać i czytać kto produkuje i jaka jest zawartość.

! Odpowiedz
24 14 marianpazdzioch

Nie lepiej po prostu nalepić właściwą etykietę niż (prawdopodobnie) wywalać tony żarcia?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne