Banki walczą o kredyty hipoteczne – nowe promocje w ING i BZ WBK

analityk Bankier.pl

ING Bank Śląski proponuje marżę od 1,65 pp. w ramach „Wiosennej wyprzedaży”, a Bank Zachodni WBK kusi brakiem prowizji w „Kredycie mieszkaniowym w letniej odsłonie”. Kredytodawcy przygotowują się do konkurencyjnego starcia i chcą wykorzystać świetną koniunkturę na rynku mieszkaniowym.

Rynek mieszkaniowy bije kolejne rekordy, a wraz z nim dynamicznie rośnie akcja kredytowa. Doskonałe wyniki sprzedaży kredytów hipotecznych z pierwszego kwartału mają szansę się powtórzyć w kolejnych miesiącach.

Kontynuację boomu zapowiadają chociażby sygnały płynące z Biura Informacji Kredytowej, gdzie kredytodawcy zamawiali o kilkanaście procent więcej raportów niż przed rokiem. Tymczasem część banków odświeża swoją ofertę, próbując przyciągnąć klientów promocjami.

(YAY Foto)

Promocje w ING Banku Śląskim

W ostatnich dniach kilka zmian w swoich cennikach wprowadził ING Bank Śląski. Najpierw zaprezentowane zostały kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem. Klienci, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, otrzymują gwarancję niezmienności raty przez 5 lat. Po upływie tego czasu można odnowić okres „zablokowanego” oprocentowania lub przejść na formułę oprocentowania zmiennego.

Od 21 maja w banku oferowana jest przedłużona promocja „Mieszkaj bez kompromisów”. Klienci, którzy złożą kompletny wniosek do 24 czerwca 2018 r., mogą liczyć na wybierać z dwóch opcji produktu:

 • Kredyt z marżą 1,69 pp. (doliczaną do stawki WIBOR 6M) i prowizją 1,69 proc.
 • Kredyt z marżą 1,85 pp. i prowizją 0 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 3,96 proc., prowizja 1,69 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 4,12 proc., prowizja 0 proc.

Wśród warunków skorzystania z promocji znajdują się wymogi dotyczące kwoty kredytu (od 100 tys. zł), maksymalnego wieku kredytobiorcy (35 lat, rocznikowo) oraz skorzystania z rachunku osobistego z regularnymi wpływami i zawarcia umowy ubezpieczenia.

28 maja do oferty banku weszła druga promocja – „Wiosenna wyprzedaż”. Będzie ona obowiązywać do 8 lipca 2018 r. Tym razem produkt jest dostępny dla wszystkich wnioskujących bez ograniczenia wiekowego. Zobowiązanie można zaciągnąć w dwóch wariantach:

 • Kredyt z marżą 1,65 pp. i prowizją 1,65 proc.
 • Kredyt z marżą 1,8 pp. i prowizją 0 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 3,92 proc., prowizja 1,65 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 4,07 proc., prowizja 0 proc.

Klient musi sfinansować wydatek mieszczący się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Dodatkowymi warunkami są skorzystanie z ROR-u (z wpływami co najmniej 2 tys. zł miesięcznie) oraz zawarcie umowy ubezpieczenia przez co najmniej jednego z kredytobiorców.

Bank Zachodni WBK w letniej odsłonie

Od 4 czerwca 2018 r. do 31 sierpnia w Banku Zachodnim WBK dostępny będzie kredyt hipoteczny oferowany z promocyjnymi parametrami. Marża kredytowa będzie wynosić:

 • Dla zobowiązań z LTV do 60 proc. włącznie – 1,79 pp.
 • Dla zobowiązań z LTV od 60 proc. do 80 proc. włącznie – 1,99 pp.

Promocyjna stawka prowizji wynosi zero procent. Z oferty będą mogły skorzystać osoby, które:

 • Zaciągną zobowiązanie na co najmniej 150 tys. zł.
 • Wniosą wkład własny co najmniej na poziomie 20 proc. wartości inwestycji.
 • Wybiorą oprocentowanie zmienne.
 • Posiadają lub założą w banku ROR-u z regularnymi wpływami w kwocie minimum 2 tys. zł.
 • Nie kupują mieszkania na rynku pierwotnym od dewelopera lub spółdzielni, która finansuje budowę kredytem komercyjnym udzielonym przez bank.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 mariuszkaczyk

Ale głupoty wypisujesz, oczywiście, ze można zabrać umowę do domu. Po decyzji kredytowej i przygotowaniu umowy przez bank masz określony czas, żeby się zastanowić. Możesz wziąć do domu, prawnika gdzie chcesz.

! Odpowiedz
9 13 leming

trzeba nie mieć mózgu brać kredyty w złodziejskich bankach, u nich umowy nie można zabrać do domu przejrzeć z prawnikiem tylko można na miejscu !!! Banki zagraniczne to złodzieje w ich umowach aż roi się od klauzul abuzywnych czyli niedozwolonych i to teoretyczne państwo nic z tym nie robi, a najgroszy jest bank millennium który do dziś okrada frankowiczów na tych niedozwolonych klauzulach !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
39 16 trooper

Nie pożyczać słabych PLN, bo po odejściu PIS od władzy będziecie musieli oddawać silne PLN, czyli więcej kasiory! Okres rządów populistów i osłabienie naszej waluty lepiej wykorzystać na pożyczanie w EUR czy GBP jak ktoś może!

! Odpowiedz
17 38 silvio_gesell

2005-2007r umocnienie PLN do USD o 30% (3,2zł/$ do 2,4zł/$)
2015-2018r umoncienie PLN do USD o 10% (3,9zł/$ do 3,5zł/$)

Czemu antyPiS cały czas strzela sobie samobóje?

! Odpowiedz
11 0 pakamera

Pod koniec obecnej kadencji PiS-u,jeżeli gospodarka będzie rozwijała się w zbliżonym do obecnego tempie,rząd wprowadzi euro i to przy kursie nie wyższym niż 4,20 pln.Takie są moje przewidywania,a czy się sprawdzą - zobaczymy

! Odpowiedz