REKLAMA

Banki walczą o kredyty hipoteczne – nowe promocje w ING i BZ WBK

Michał Kisiel2018-06-01 13:55analityk Bankier.pl
publikacja
2018-06-01 13:55

ING Bank Śląski proponuje marżę od 1,65 pp. w ramach „Wiosennej wyprzedaży”, a Bank Zachodni WBK kusi brakiem prowizji w „Kredycie mieszkaniowym w letniej odsłonie”. Kredytodawcy przygotowują się do konkurencyjnego starcia i chcą wykorzystać świetną koniunkturę na rynku mieszkaniowym.

Rynek mieszkaniowy bije kolejne rekordy, a wraz z nim dynamicznie rośnie akcja kredytowa. Doskonałe wyniki sprzedaży kredytów hipotecznych z pierwszego kwartału mają szansę się powtórzyć w kolejnych miesiącach.

Kontynuację boomu zapowiadają chociażby sygnały płynące z Biura Informacji Kredytowej, gdzie kredytodawcy zamawiali o kilkanaście procent więcej raportów niż przed rokiem. Tymczasem część banków odświeża swoją ofertę, próbując przyciągnąć klientów promocjami.

/ YAY Foto

Promocje w ING Banku Śląskim

W ostatnich dniach kilka zmian w swoich cennikach wprowadził ING Bank Śląski. Najpierw zaprezentowane zostały kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem. Klienci, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, otrzymują gwarancję niezmienności raty przez 5 lat. Po upływie tego czasu można odnowić okres „zablokowanego” oprocentowania lub przejść na formułę oprocentowania zmiennego.

Od 21 maja w banku oferowana jest przedłużona promocja „Mieszkaj bez kompromisów”. Klienci, którzy złożą kompletny wniosek do 24 czerwca 2018 r., mogą liczyć na wybierać z dwóch opcji produktu:

 • Kredyt z marżą 1,69 pp. (doliczaną do stawki WIBOR 6M) i prowizją 1,69 proc.
 • Kredyt z marżą 1,85 pp. i prowizją 0 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 3,96 proc., prowizja 1,69 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 4,12 proc., prowizja 0 proc.

Wśród warunków skorzystania z promocji znajdują się wymogi dotyczące kwoty kredytu (od 100 tys. zł), maksymalnego wieku kredytobiorcy (35 lat, rocznikowo) oraz skorzystania z rachunku osobistego z regularnymi wpływami i zawarcia umowy ubezpieczenia.

28 maja do oferty banku weszła druga promocja – „Wiosenna wyprzedaż”. Będzie ona obowiązywać do 8 lipca 2018 r. Tym razem produkt jest dostępny dla wszystkich wnioskujących bez ograniczenia wiekowego. Zobowiązanie można zaciągnąć w dwóch wariantach:

 • Kredyt z marżą 1,65 pp. i prowizją 1,65 proc.
 • Kredyt z marżą 1,8 pp. i prowizją 0 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 3,92 proc., prowizja 1,65 proc.
 • Kredyt z oprocentowaniem stałym na okres 5 lat – 4,07 proc., prowizja 0 proc.

Klient musi sfinansować wydatek mieszczący się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Dodatkowymi warunkami są skorzystanie z ROR-u (z wpływami co najmniej 2 tys. zł miesięcznie) oraz zawarcie umowy ubezpieczenia przez co najmniej jednego z kredytobiorców.

Bank Zachodni WBK w letniej odsłonie

Od 4 czerwca 2018 r. do 31 sierpnia w Banku Zachodnim WBK dostępny będzie kredyt hipoteczny oferowany z promocyjnymi parametrami. Marża kredytowa będzie wynosić:

 • Dla zobowiązań z LTV do 60 proc. włącznie – 1,79 pp.
 • Dla zobowiązań z LTV od 60 proc. do 80 proc. włącznie – 1,99 pp.

Promocyjna stawka prowizji wynosi zero procent. Z oferty będą mogły skorzystać osoby, które:

 • Zaciągną zobowiązanie na co najmniej 150 tys. zł.
 • Wniosą wkład własny co najmniej na poziomie 20 proc. wartości inwestycji.
 • Wybiorą oprocentowanie zmienne.
 • Posiadają lub założą w banku ROR-u z regularnymi wpływami w kwocie minimum 2 tys. zł.
 • Nie kupują mieszkania na rynku pierwotnym od dewelopera lub spółdzielni, która finansuje budowę kredytem komercyjnym udzielonym przez bank.
Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mariuszkaczyk
Ale głupoty wypisujesz, oczywiście, ze można zabrać umowę do domu. Po decyzji kredytowej i przygotowaniu umowy przez bank masz określony czas, żeby się zastanowić. Możesz wziąć do domu, prawnika gdzie chcesz.
leming
trzeba nie mieć mózgu brać kredyty w złodziejskich bankach, u nich umowy nie można zabrać do domu przejrzeć z prawnikiem tylko można na miejscu !!! Banki zagraniczne to złodzieje w ich umowach aż roi się od klauzul abuzywnych czyli niedozwolonych i to teoretyczne państwo nic z tym nie robi, a najgroszy jest bank millennium trzeba nie mieć mózgu brać kredyty w złodziejskich bankach, u nich umowy nie można zabrać do domu przejrzeć z prawnikiem tylko można na miejscu !!! Banki zagraniczne to złodzieje w ich umowach aż roi się od klauzul abuzywnych czyli niedozwolonych i to teoretyczne państwo nic z tym nie robi, a najgroszy jest bank millennium który do dziś okrada frankowiczów na tych niedozwolonych klauzulach !!!
trooper
Nie pożyczać słabych PLN, bo po odejściu PIS od władzy będziecie musieli oddawać silne PLN, czyli więcej kasiory! Okres rządów populistów i osłabienie naszej waluty lepiej wykorzystać na pożyczanie w EUR czy GBP jak ktoś może!
silvio_gesell
2005-2007r umocnienie PLN do USD o 30% (3,2zł/$ do 2,4zł/$)
2015-2018r umoncienie PLN do USD o 10% (3,9zł/$ do 3,5zł/$)

Czemu antyPiS cały czas strzela sobie samobóje?
pakamera
Pod koniec obecnej kadencji PiS-u,jeżeli gospodarka będzie rozwijała się w zbliżonym do obecnego tempie,rząd wprowadzi euro i to przy kursie nie wyższym niż 4,20 pln.Takie są moje przewidywania,a czy się sprawdzą - zobaczymy

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki