REKLAMA

Banki - chłopcy do bicia

2015-07-09 14:18
publikacja
2015-07-09 14:18
fot. Bankier.pl / Bankier.pl

W tegorocznych wyborach parlamentarnych rola chłopca do bicia przypadła bankom. PiS proponuje podatek bankowy, który kosztowałby sektor ok. 5 mld zł rocznie. Z kolei PO jest za przewalutowaniem części kredytów frankowych co może przynieść bankom o 9,5 mld zł mniejsze zyski do 2020 roku.

Banki - chłopcy do bicia

- Banki są na celowniku nie bez przyczyny. Polisolokaty, wciskanie kredytów czy inne zgodne z prawem, ale budzące wiele wątpliwości etycznych działania doprowadziły do tego, że nikt banków specjalnie nie zamierza bronić. Z drugiej strony, osłabiając sektor bankowy osłabiamy też potencjał do wzrostu gospodarczego. Wszystko ma swoje dwie strony medalu. Państwo winno pełnić rolę sprawiedliwego i rozsądnego arbitra. Jak widać, w okresie wyborczym jest to niemożliwe - komentuje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~nowak
p.s.
A przecież wiedziały gały na co klientów naciągały - bo specjalistów od tego u siebie miały.
~Paweł
"Co może przynieść bankom o 9,5 mld zł mniejsze zyski do 2020 roku" Dalej banda złodziei zarobi TYLKO że o 9,5 mld mniej. Straszne biedaki z tych banksterów.
~pokrzywdzona
biedne banki i takie nie winne niedozwolonych klauzul i innych rzeczy niegodnych instytucji zaufania publicznego i ich prezesi z pensją miesięczną którą Polak zarabia dwa lata no na prawde szkoda ich

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki