REKLAMA

Austria wstrzymuje szczepienia z użyciem preparatu AstraZeneca po śmierci kobiety

2021-03-07 16:31
publikacja
2021-03-07 16:31
fot. Juan Roballo / Shutterstock

Władze Austrii zdecydowały w niedzielę o wstrzymaniu szczepień przeciw Covid-19 z użyciem jednej z partii preparatu AstraZeneca po śmierci 49-letniej kobiety oraz wystąpieniu zatoru płuc u drugiej. Decyzja została podjęta mimo braku dowodów na bezpośredni związek ze szczepieniem.

Jak poinformował federalny urząd ds. bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej (BASG), kobieta zmarła w wyniku zaburzeń krzepnięcia krwi, zaś druga, 35-latka, nabawiła się zatoru płuc, spowodowanego zakrzepem.

Oba przypadki wystąpiły w miejscowości Zwettl w Dolnej Austrii; kobiety otrzymały zastrzyki z tej samej partii szczepionki AstraZeneca.

BASG podał, że nie ma obecnie "dowodów na związek przyczynowy ze szczepionką". Przypadki problemów z krzepnięciem krwi nie były wcześniej notowane w badaniach nad preparatem AstraZeneca. Ponieważ jednak na razie związku nie da się całkowicie wykluczyć, urząd zdecydował się wstrzymać szczepienie z użyciem tej partii preparatu. (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
bha
U nas za wydłuża się wiek szczepionych na maxa???.
abcx
Kuzyn pracujący w firmie sprzątającej domy spokojnej starości w Danii twierdzi że ok 25% staruszków umiera po zaszczepieniu. Aktualnie dwa obiekty które obsługiwał zostały zamknięte a pozostałych przy życiu pensjonariuszy przeniesiono do innych placówek gdzie też zwolniły się miejsca...
nemeczek
W Polsce po śmierci 3 letniej nauczycielki , prokuratura niby wszczyna śledztwo ale już w komunikacie zaznacza, że to na pewno nie w związku ze szczepieniem....i ruszyła dodatkowa karuzela zapisów nauczycieli. Bez względu na poglądy pandemiczne - covidowe widać podejście władz do swoich obywateli.
pirat125
POWINNY WSZYSTKIE KRAJE NA CAŁY M ŚWIECIE ZAKAZAĆ SZCZEPIEŃ WSZYSTKICH SZCZEPIONEK na COVID
zenonn
Po to wprowadzono plandemię, by eksperymentować na ludziach, badać ich opór.
Nie ma oporu, rewolty, jest wiara w zarazę i szczepionki.
Potem będzie plandemia redukcyjna.
samsza
Gdzie smuteczek z gotowcem o antyszczepionkowcach ?
trollmaster
w cyrku. Tam, gdzie miejsce dla clowna.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki