REKLAMA

Australiczykom wracającym do kraju z Indii grożą więzienie i grzywna

2021-05-01 06:05
publikacja
2021-05-01 06:05
fot. Daniel Dmitriew / Shutterstock

Poczynając od poniedziałku, każdemu Australijczykowi wracającemu do kraju, który był w Indiach w ciągu 14 dni przed datą planowanego przyjazdu, grozić będzie 5 lat więzienia lub kara grzywny w wysokości 66 tys. AD, albo obie te kary łącznie.

Tak stanowi rozporządzenie ministerstwa zdrowia Australii, które wydano - jak uzasadnia resort - "wysokim odsetkiem osób, które odbywają kwarantannę po zarażeniu się Covid-19 w Indiach i powrocie do kraju".

Minister zdrowia Greg Hunt podkreślając, że "rząd nie podjął tej decyzji lekko", poinformował w sobotę, że będzie ona zrewidowana 15 maja.

"Jednakże sprawą o krytycznym znaczeniu jest ochrona integralności australijskich systemów ochrony zdrowia i kwarantanny i zmniejszenie liczby przypadków Covid-19 w pomieszczeniach kwarantanny” - powiedział Hunt.

Ocenia się, że w Indiach zmagających się z katastrofalną falą zachorowań i zgonów, przebywa obecnie ok. 9 tys. Australijczyków, z których 600 określa się jako "szczególnie narażonych".

Wcześniej władze australijskie zakazały przyjmowania wszelkich samolotów z Indii.

Australia ma dostarczyć Indiom w trybie pilnym materiały i sprzęt medyczny, w tym respiratory i środki ochrony osobistej.

Liczba przypadków Covid-19 w Indiach sięga 19 mln, przy czym codziennie notuje się ponad 300 tys. zachorowań. Liczba zgonów wzrosła do ponad 200 tys. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (10)

dodaj komentarz
franek_bez_franka2
Wykrywalność C19 to około 300 tyś dziennie. Skoro Hindusów jest ponad 30x więcej niż Polaków to obecnie są na naszym poziomie. Wspomnę, że jakieś dwa tygodnie wcześniej to u nas było 3 x więcej zakażeń niż w Indiach. Ot taka manipulacją cyfrą na zasadzie straszaka.
abcx
A u nas durny zacofany rząd samoloty czarterowe po rodaków za granicą wysyłał... a tu trzeba nowocześnie nie wracaj albo na miejscu kula w łeb... ja chyba bym zaczął mieć wątpliwości czy warto być jeszcze Australijczykiem i czy warto jeszcze do tego kraju wracać bo jak lawina "postępu" i "nowoczesności" A u nas durny zacofany rząd samoloty czarterowe po rodaków za granicą wysyłał... a tu trzeba nowocześnie nie wracaj albo na miejscu kula w łeb... ja chyba bym zaczął mieć wątpliwości czy warto być jeszcze Australijczykiem i czy warto jeszcze do tego kraju wracać bo jak lawina "postępu" i "nowoczesności" ruszyła to się szybko nie skończy...
glowny_analityk_bankier_pl
Punkt 8 w 10 punktowej skali ludobójstwa- prześladowanie.
infinum
LOL. Australia, bogaty kraj zachodu, a nie potrafią ogarnąć ew. zagrożenia epidemiologicznego dla kilku tys. osób, które w dodatku przybywają konkretnym, bardzo dobrze kontrolowanym środkiem transportu. Demokracja umarła - faszyzm i totalitaryzm opanował świat.
jacekdr64
Jak zwykle szukanie sensacji..Na subkontynencie żyje około 1.4 mld ludzi.
Oczywiście, że ilość zakażeń i zgonów jest proporcjonalnie wyższa.
Dlaczego nie można podawać przelicznika np. na 100tys mieszkańców?
Wtedy już tak sensacyjnie by nie było...
piwic
W Indiach rocznie umiera ok 20 mln ludzi, więc jeżeli przez rok no srowida umarło 200 tys, to oznacza, że na jeden tysiąc zmarłych tylko jednemu udało się przypisać srowida. Potworna ta epidemia.
m00zyk
Faszyzm jest ponadnarodowy, wszędzie się panoszy.
darius19
"m00zyk" - Australia i faszyzm. Jakies dziwaczne konotacje. Czy kolega byl w Australii? Ja tak. Zupelny absurd.
carlito1
Trzeba za ryj i z kasy wytrzepać... Ot nowa normalność

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki