REKLAMA

Aukcja i pokaz koni arabskich odbędą się w 2019 r w Janowie Podlaskim

2018-11-14 20:46
publikacja
2018-11-14 20:46

Aukcja "Pride of Poland" i czempionat koni arabskich w przyszłym roku odbędą się w Janowie Podlaskim w drugi weekend sierpnia - poinformował w środę resort rolnictwa.

/ fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Decyzja została podjęta przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, po wysłuchaniu opinii na ten temat członków rady ds. hodowli koni. Posiedzenie Rady odbyło się w środę w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.

Jest to powrót do wieloletniej tradycji, a także uhonorowanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim w 100. rocznicę rozpoczęcia w tej stadninie hodowli koni arabskich, a także - 50.lecia organizacji tam aukcji koni - podkreślił Ardanowski.

Na święto konia arabskiego zostaną zaproszeni do Polski goście z całego świata.

Podczas środowego posiedzenia Rady zostały omówione założenia do strategii funkcjonowania spółek Skarbu Państwa zajmujących się hodowlą koni, propozycje działań toru wyścigów konnych na Służewcu i propozycje zmian w zakresie współpracy z Totalizatorem Sportowym. Przedstawione zostały także informacje Polskiego Związku Hodowców Koni o stanie hodowli koni różnych ras w Polsce - poinformował resort rolnictwa w - komunikacie.

Minister zadecydował również, że w celu wzmocnienia w Polsce hodowli koni półkrwi i koni zimnokrwistych Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podejmie starania zakupu lub dzierżawy wysokiej klasy ogierów - reproduktorów z hodowli zagranicznych.

KOWR ma ponadto przygotować założenia światowej strategii marketingowej koni arabskich oraz przeprowadzi konkurs na scenariusz filmu promocyjnego ukazującego historię, tradycję i potencjał polskiej hodowli koni.

W tym roku po raz pierwszy, oddzielony został pokaz koni arabskich od aukcji koni. Pokazy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w sierpniu na Torze Służewieckim w Warszawie, a aukcja koni - w Janowie Podlaskim. (PAP)

autor: Anna Wysoczańska

awy/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Stadnina koni w Janowie Podlaskim

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki