REKLAMA

Ambasador RP w Izraelu dyscyplinuje pracowników, którzy wzięli udział w protestach

2020-10-29 18:33
publikacja
2020-10-29 18:33
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski poinformował w czwartek, że zaproponował odejście z pracy dwojgu pracownikom Instytuty Polskiego w Tel Awiwie, którzy uczestniczyli w środowym proteście przed polską ambasadą, prezentując transparent z wulgarnym słowami pod adresem PiS.

"Przez ponad dwa lata byłem ślepy na ideologiczne czy partyjne preferencje pracowników Ambasady RP oraz Instytutu Polskiego w Tel Awiwie" - zapewnia dyplomata w umieszczonym na Twitterze oświadczeniu. Dodaje, że współpracowników oceniał zawsze pod kątem pracowitości i kreatywności, dzięki czemu udało się stworzyć zespół, który mimo różnic opinii wspólnie realizował interesy Polski i promował jej dobry wizerunek w Izraelu.

"Niestety, w ubiegłą środę doszło do naruszenia tej niepisanej umowy. Do wieczornej manifestacji pod budynkiem Ambasady RP w Tel Awiwie - krótkiej i przebiegającej pokojowo - przyłączyło się dwoje pracowników Instytutu Polskiego w Tel Awiwie" - pisze Magierowski. Ambasador relacjonuje, że pracownicy Instytutu pozowali do zdjęć, trzymając transparent z wulgarnymi słowami pod adresem PiS.

Dyplomata ocenia, że pracownicy przekroczyli granice, których nie powinni przekraczać pracownicy polskiego MSZ niezależnie od tego, jaka partia czy koalicja sprawuje rządy. Jak tłumaczy Magierowski Instytut Polski podlega bezpośrednio Ministerstwu Spraw Zagranicznych i ma status placówki dyplomatycznej.

"Nie wyobrażam sobie, by pracownicy placówek dyplomatycznych innych krajów w Izraelu, czy gdziekolwiek indziej, wyrażali w podobny sposób swoją dezaprobatę wobec obecnych władz swoich państw" - pisze dalej ambasador.

Magierowski wyjaśnia następnie, że wraz z szefową Instytutu Polskiego zaprosił na rozmowę uczestniczących w proteście pracowników i zaproponował im rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, jako "honorowe wyjście z sytuacji". Zapowiedział jednak, że w wypadku odmowy MSZ rozpocznie postępowanie zmierzające do dyscyplinarnego rozwiązania stosunku pracy zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa.

"Opisany incydent niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny, dlatego też powyższe oświadczenie ma charakter bardziej osobisty niż urzędowy. Nie mogło być inaczej" - kończy swoje oświadczenie Magierowski.(PAP)

adj/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
marxs
my was PISty nie zwolnimy tylko zrobimy wam pokazowe procesy (już wkrótce)
itso_konstytucja_nie_urzadza
selekcja w pis w stronę radykalizmu rząd skręca niby w prawo ale tak naprawdę w obłęd
lorelie
Magierowski wytarłeś z twarzy żydowską ślinę? Po tym jak cię opluto i sponiewierano na ulicy w israelu? ludzie gdzie nasz honor jak mogliśmy dopuścić do takiej sytuacji i do braku reakcji!
lorelie
przypominam że ten pan reprezentujący Polskę został ocharchany, opluty i sponiewierany przez żyda na ulicy, tylko dlatego że był Polakiem!! to był rasistowski atak na Polaka i na Polskę. Dokładnie taki sam atak był na siostry Radwańskie kiedy rozgrywały mecz tenisa w Izraelu. Nie ustępujmy tym ludziom na krok żadnego przypominam że ten pan reprezentujący Polskę został ocharchany, opluty i sponiewierany przez żyda na ulicy, tylko dlatego że był Polakiem!! to był rasistowski atak na Polaka i na Polskę. Dokładnie taki sam atak był na siostry Radwańskie kiedy rozgrywały mecz tenisa w Izraelu. Nie ustępujmy tym ludziom na krok żadnego uboju rytualnego żadnego oskarżenia Polaków o zbrodnie !!!
marxs
on nie jest Polakiem on jest PISiakiem ot takie małe sprostowanko PISty to nie są Polacy no co najwyżej można naciągnąć na polaczków

Powiązane: Strajk Kobiet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki