Allegro chce wydać na inwestycje do 1 mld zł

Allegro planuje zwiększyć wydatki na inwestycje do 1 mld zł w 2020 roku z ponad 700 mln zł w 2019 roku - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Francois Nuyts. Dodał, że decyzja o ewentualnym IPO zależy od właścicieli, a zarząd skupia się na rozwoju biznesu.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

"W 2020 roku planujemy zainwestować w rozwój ekosystemu Allegro 1 mld zł (...) W tym roku 2/3 kwoty przeznaczone będzie na finansowanie dostaw" - powiedział prezes.

Dodał, że w 2019 roku inwestycje Allegro przekroczyły 700 mln zł, z czego na finansowanie dostaw przeznaczono 500 mln zł.

Pytany o plany dotyczące oferty publicznej akcji Allegro odpowiedział: "Proszę zapytać właścicieli. My jako zarząd pracujemy nad rozwojem biznesu. Czy i kiedy aktualni właściciele chcą zrobić IPO, to zależy od nich".

Od końca 2016 roku Allegro należy do funduszy private equity: Cinven, Permira oraz Mid Europa.

Allegro.pl jest największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodnie i 10 na świecie.

W 2019 roku sprzedawcy zwiększyli liczbę opublikowanych na Allegro ofert o 40 proc. do 130 mln. W tym roku spodziewana jest zwyżka do 200 mln.

Co miesiąc platformę odwiedza 18 mln polskich użytkowników.

Allegro zatrudnia obecnie 2 tys. osób i planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejne 500 w 2020 roku.

epo/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 12 karbinadel

" 2/3 kwoty przeznaczone będzie na finansowanie dostaw" - czy tylko mi się wydaje, że to jest chore? Finansowanie dostaw nie jest żadną inwestycją, to zwykłe marnotrawstwo

! Odpowiedz
0 15 liczygrosz

Niech allegro lepiej skończy ze złodziejskimi prowizjami, bo inaczej samo się skończy.

! Odpowiedz
0 12 karbinadel

Nie licz na to. Wygląda na to, że sukces programu Smart przerósł ich oczekiwania, i teraz bulą setki milionów rocznie. Więc raczej będą ze sprzedawców doić ile wlezie, aż pociągną ich ze sobą na dno

! Odpowiedz
2 14 kuba_rzeszowiak

Allegro szuka jeleni, któym mogłoby upchnąć drogie akcje.

Faktem jest że byłem z nimi od początku ale w 2019 już nie wytrzymałem i rozwiązałem umowę. Alegro się stoczyło - dla mnie to koniec tego serwisu.

Info o tym, że chcą robić IPO i "inwestować" miliard, któego nie mają oznacza tylko same złe rzeczy. Sami się domyślcie :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 12 winc

Mam podobnie, dokładnie wczoraj usunąłem swoje konto na allegro po 16 latach.

Sprzedaż obarczona jest kosmicznymi prowizjami, przez co zakupy tam stają się coraz droższe, a konkurencja ma w większości przypadków niższe ceny. Dodatkowo cały czas problemem jest tam sprzedaż przez firmy typu krzak (gdzie prośba o fakturę pozostaje bez echa) i handel podróbkami albo nielegalnym oprogramowaniem. Oczywiście zgłaszanie tego nic nie da, bo allegro tylko z tego żyje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne