REKLAMA

NASK ostrzega przed nowym wariantem phishingu. Chodzi o Allegro Lokalnie

2022-08-10 15:30
publikacja
2022-08-10 15:30
NASK ostrzega przed nowym wariantem phishingu. Chodzi o Allegro Lokalnie
NASK ostrzega przed nowym wariantem phishingu. Chodzi o Allegro Lokalnie
/ Allegro

Państwowy Instytut Badawczy NASK ostrzega przed nowym wariantem phishingu polegającego na podszywaniu się pod Allegro - poinformował NASK.

Jak napisał w swoim raporcie NASK, atakujący wystawia rzeczywistą ofertę na portalu Allegro Lokalnie, a po nawiązaniu kontaktu z potencjalną ofiarą, pod pretekstem konieczności wysyłki, przesyła jej swój link do fałszywej już oferty.

"Ofiara jest prowadzona przez całą serię podrobionych stron – od samej oferty, poprzez panel logowania, panel płatności, na jej potwierdzeniu w aplikacji mobilnej kończąc. W ten sposób atakujący może pozyskać zarówno dane logowania do portalu Allegro, jak i wyłudzić pieniądze" - zaznaczył.

"Na dodatkową uwagę zasługuje adres, pod którym phishing się znajdował: allegrolokalnie.pl. Podkreślona w powyższym fragmencie adresu URL litera na pierwszy rzut oka może wyglądać na "l", w rzeczywistości jest to jednak znak specjalny Unicode" - napisano w raporcie.

Tak okradają klientów banków. 5 popularnych metod

Fałszywe linki do płatności, aplikacje zainfekowane wirusami, SMS-y o kwarantannie czy w końcu wyłudzenia kodów Blik. Oszuści nie próżnują, by dobrać się do naszych oszczędności, a ich kreatywność wydaje się niewyczerpana. Oto najczęściej spotykane w ostatnich dniach metody wyłudzeń pieniędzy z kont bankowych.

mas/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (1)

dodaj komentarz
cyklonb
NASK dla mnie to złodzieje, kradli mi domeny tak że przestałem u nich cokolwiek rejestrować, kiedyś pośredniczyli także w rejestracji domen zagranicznych i ogólnoświatowych - brali łapówki tak że straciłem wszystkie zagraniczne mimo tego ze miałem firmy o nazwie tożsamej z domeną lub w ofercie produkt tożsamy z nazwą domeny. W Polsce NASK dla mnie to złodzieje, kradli mi domeny tak że przestałem u nich cokolwiek rejestrować, kiedyś pośredniczyli także w rejestracji domen zagranicznych i ogólnoświatowych - brali łapówki tak że straciłem wszystkie zagraniczne mimo tego ze miałem firmy o nazwie tożsamej z domeną lub w ofercie produkt tożsamy z nazwą domeny. W Polsce blokują każdą domenę nawet jak zastrzeżenia (jeszcze nieudowodnione przed sądem) co do treści na jednej z podstron co prowadzi do gigantycznych strat w działalności gospodarczej niewspółmiernych do zastrzeżonych treści.. Stosują metody rasistowskie preferujące zlecenia od nacji rzydoskiej. Blokują strony na lecenie np. ZAiKS na ich "słowo" gdy wygrywasz przed sądem z ZAiKSem nie ma możliwości od nich uzyskania odszkodowania za niesłuszną blokadę. Przy kradzieży nazw domen i przy blokadzie stosują metody zastraszani za pomocą dawnych ubeków i agentów KGB.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki