REKLAMA

All In! Games ma nową strategię; chce m.in. rozwijać projekty o budżecie przekraczającym 20 mln zł

2021-10-27 10:56
publikacja
2021-10-27 10:56
All In! Games ma nową strategię; chce m.in. rozwijać projekty o budżecie przekraczającym 20 mln zł
All In! Games ma nową strategię; chce m.in. rozwijać projekty o budżecie przekraczającym 20 mln zł
/ Spółka

Wydawca gier komputerowych All In! Games zaprezentował nową strategię biznesową i plany rozwoju - zamierza tworzyć większe projekty i rozbudować strukturę kapitałową - podała spółka w komunikacie. Ponadto, All In! Games planuje pracę nad projektami o budżetach przekraczających 20 mln zł i do końca 2022 r. zamierza otworzyć co najmniej trzy tego typu projekty.

"Zamierzamy koncentrować się przede wszystkim na tworzeniu bardzo ambitnych gier, których budżety przekraczają 20 mln zł. Do końca 2022 roku zamierzamy otworzyć co najmniej trzy tego typu projekty. Zakładamy, że sprzedaż każdego wielkoformatowego tytułu wyniesie przynajmniej milion egzemplarzy w perspektywie roku od wydania" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Piotr Żygadło.

"Zdajemy sobie sprawę, że nasze plany są ambitne, jednak nasza dotychczasowa ścieżka wzrostu i wydane bestsellery jak Ghostrunner i Chernobylite pozwalają ze spokojem spoglądać w przyszłość pod kątem realizacji najważniejszych elementów strategii" - dodał.

All in! Games zamierza również rozwijać się pod kątem organizacyjnym, w tym celu planuje rozwój grupy o nowe, specjalistyczne spółki i realizację koncepcji one-stop-shopu dla developerów - spółka chce stworzyć rozwiązanie dla deweloperów gier, w którym przejmie wszystkie procesy wydawnicze i promocyjne, dzięki czemu twórcy gier będą mogli skupić się na tworzeniu tytułów.

"Do końca 2023 roku chcielibyśmy, aby w ramach naszej grupy kapitałowej funkcjonowało 10 spółek zależnych - mamy zamiar zintensyfikować specjalizację w ramach tych podmiotów. Chcemy też, aby twórcy gier mogli skupić się tylko i wyłącznie na kreacji danego projektu, a my weźmiemy na siebie wszelkie pozostałe aspekty. To pozwoli nam zoptymalizować koszty i zapewni większą kontrolę nad projektem" – powiedział Żygadło.

Jak podano, część elementów nowej strategii jest już w fazie realizacji – All in! Games podpisało niedawno list intencyjny z ARP Games oraz zawiązało dwie nowe spółki zależne – studio developerskie i technologiczne Iron Bird Creations, a także Happy Little Moments, które zajmować się będzie tworzeniem gier i aplikacji na platformy PC oraz Nintendo Switch mających na celu kreowanie nowych systemów sprzedaży.

All in! Games działa w branży gamingowej od 2018 roku i jest wydawcą takich tytułów jak Chernobylite czy Paradise Lost. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
deka83
drukowanie akcji za 3..2...1

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki