REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Alior Sync znika w weekend. Co muszą wiedzieć klienci?

Wojciech Boczoń2014-05-01 21:02analityk Bankier.pl
publikacja
2014-05-01 21:02
Alior Sync znika w weekend. Co muszą wiedzieć klienci?
Alior Sync znika w weekend. Co muszą wiedzieć klienci?

Zbliża się moment pożegnania marki Alior Sync. W najbliższą sobotę z sieci zniknie obecna strona internetowa, a w jej miejsce pojawi się witryna www.t-mobilebankowe.pl. Bank podał już nazwy nowych produktów i wyjaśnił, na jakie zmiany powinni się nastawić klienci.

Na sobotę 3 maja bank zapowiedział prace mające na celu wprowadzenie nowej marki - T-Mobile Usługi Bankowe. W komunikacie wysłanym do klientów czytamy, że od godz. 00:00 do 23:59 portal Alior Sync (www.sync.pl) będzie niedostępny. Nie będzie również możliwości zalogowania się do systemów bankowości internetowej, mobilnej, jak i skorzystania z wirtualnego oddziału. Obsługa poprzez infolinię, zostanie ograniczona do zastrzegania kart. Karty płatnicze będą działać prawidłowo. W niedzielę ruszy nowa strona internetowa T-Mobile Usługi Bankowe pod adresem www.t-mobilebankowe.pl. Po wejściu na stary adres klient będzie automatycznie przekierowywany.

Nie zmieni się sposób logowania do bankowości internetowej. Identyfikator klienta, hasło i wykorzystywane do tej pory sposoby autoryzacji zleceń będą obowiązywać również w systemie T-Mobile Usługi Bankowe. Wiadomości z kodami do autoryzacji zleceń wysyłane będą od nadawcy "TM Bankowe". Od 4 maja zmianie ulegnie adres logowania do bankowości internetowej. Obowiązującym będzie https://online.t-mobilebankowe.pl (w obrębie paska adresu przeglądarki, powinna być dostępna informacja o certyfikacie zawierająca nazwę Alior Bank S.A. na zielonym tle). Konieczna będzie aktualizacja aplikacji mobilnej banku. Nie zmienią się numery kontaktowe do banku.

Od soboty do poniedziałku nie będą działały usługi: "Płacę z Alior Sync" oraz "PayU Express Alior Syn".

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Bank przypomina, że zawarte dotychczas umowy pozostają ważne i nie wymagają podpisywania aneksów. Dostawcą usług i stroną umów pozostaje Alior Bank. Wszystkie karty płatnicze wydane w ramach Alior Sync pozostają ważne do ostatniego dnia miesiąca wskazanego na karcie. Nie zmieniają się kod PIN ani limity transakcyjne. Od 3 maja br. wszystkie karty kredytowe i debetowe wznawiane będą w barwach T-Mobile Usługi Bankowe.

- Od strony prawnej zmiana będzie nieodczuwalna dla klientów Alior Sync - powiedział rzecznik prasowy banku Julian Krzyżanowski. - Pozostaną oni klientami banku na dotychczasowych warunkach. Modyfikacji ulegnie jedynie nazwa oraz identyfikacja wizualna marki. Co więcej, współpraca z globalnym operatorem komórkowym będzie się wiązała z dodatkowymi korzyściami dla klientów m.in. wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych oraz dostępem do produktów bankowych w wybranych placówkach sieci T-Mobile - dodał.

Produkty i usługi będą obsługiwane na niezmienionych zasadach, ale otrzymają nowe nazwy:

Bank ujawnił też garść szczegółów dotyczących obsługi klientów w sklepach T-Mobile. Będą one oferowały wybrane produkty w tym m.in. konto czy limit odnawialny, ale nie będzie tam prowadzona obsługa transakcyjna. Będzie tam też można zrealizować takie dyspozycje jak zastrzeżenie lub zablokowanie karty. Pełną obsługę bankową będzie świadczyć 10 dedykowanych placówek T-Mobile Usługi Bankowe.

We wtorek odbędzie się konferencja prasowa, podczas której bank ujawni szczegóły współpracy z T-Mobile.

Wojciech Boczoń

Napisz do autora: [email protected]

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~SZU50
NIECHCE SŁYSZEĆ O T-mobile ,BO NIENAWIDZE TEJ OSZUKAŃCZEJ FIRMY.NAJWIĘKSZY KRĘTACZ. NATYCHMIAST ZLIKWIDUJE KONTO.
~widmo kryzysu
jestem w AS i już dostałem sms-a żeby z Play do T-mobile przenieść się z powrotem numer telefonu bo uciekłem jakis czas temu. Odpisałem im że po moim trupie a teraz znowu dorwali mnie...
~Trc
Brawo, odpisałeś smsa numerowi reklamowemu. Komputer przeczyta i zapadnie się pod ziemię po twoich słowach.
~gracz kontowy
Nie jest tak źle- pojawiła się premia w postaci 5 procentowego moneybacku od płatności NFC-do 50 plz miesięcznie i 500 plz rocznie..To lepsze niż ostatnia mocno okrojona premia za internet w ALiorsync...
~Jacek
Po co wzięli Lewandowskich do reklamy. Conchita Wurszt nadawałaby się do nowej kolorystyki i mogłaby coś zaśpiewać w reklamie, a nie pakować walizki.
~niezadowolony
kolory i czytelność to lipa, a brak premii przy zmianie nazwy to żydowski podstęp
~T_Mobile
Nie płakać ćwoki...
Różowy jest trendy bo pedalski. A jak się nie podoba to wypad. Nikt nie będzie powas płakał.
~marek07
Przecież ta strona to jakiś pieprzony horror.Albo to zmienią albo zmieniam bank.Tam nic nie widać.Totalne dno.
~slaw
krew mnie zalewa założyłem konto w alior sync a teraz t-mob.. szlak mnie trafia ta RÓŻOWA strona az oczy bola zmieniam bank
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
~Ojakak
Wchodzę na moje konto sync, a tam wszystko różowe i nieprzejrzyste, zupełnie jakbym wszedł na pudelekpl. Musiałem nieźle wytężać wzrok żeby zrobić jeden przelew. Czas zmienić konto...

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki