REKLAMA

Agora zawarła porozumienie ze związkiem zawodowym ws. zwolnień

2016-10-11 12:45
publikacja
2016-10-11 12:45

Agora zawarła porozumienie ze związkiem zawodowym na mocy, którego zwolnienie grupowe rozpoczną się 20 października i potrwają do 31 grudnia 2016 r. i obejmie do 135 pracowników, poinformowała spółka.

/ fot. Grzegorz Klatka / FORUM

"Zwolnienie grupowe zostanie przeprowadzone w okresie od 20 października 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku i obejmie do 135 pracowników spółki, co stanowi około 6,8% wszystkich zatrudnionych w spółce" - czytamy w komunikacie.

"Na mocy porozumienia zwalniani pracownicy otrzymają wsparcie szersze niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa. Do odprawy wynikającej z przepisów prawa doliczona zostanie dodatkowa rekompensata w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi m.in. wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz przekwalifikowaniu" - podano także. 

Spółka podała także, że przekaże szacunki kosztów i oszczędności z tytułu przeprowadzenia zwolnienia grupowego wraz z komentarzem zarządu do raportu za trzeci kwartał 2016 roku. 

Na początku października Agora informowała, że przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym ograniczenia zatrudnienia, są utrzymująca się rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży egzemplarzowej prasy. Jednocześnie podała, że w ramach prowadzonego procesu transformacji działalności prasowej spółka skoncentruje się na rozwoju dziennika "Gazeta Wyborcza", rezygnując jednocześnie z wydawania bezpłatnego dziennika "Metrocafe.pl" z dniem 14 października 2016 r.

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej - oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios, drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~Bartek
To nie jest dobra wiadomość. Te 135 zindoktrynowanych osób bedzie gdzies pracowac i powielać tam idee z GW...
~Niesiolowski
Adas . Nieboj zaby !!! Zapraszam cie na szczaw i mirabelki !!!
~Kamil
Nareszcie dzisiaj dobra wiadomość! :D
~stopklatka
Nie jestem znawcą, ale czy to nie jest przykład antysemityzmu?
~jan
To sorosz nie weźmie do siebie?
~RIMET
Gazeta pisala, ze ci co doatają 500+ odchodza z pracy, czyli jak nie chca odejsc z wyborczej to ich wywalic.
~Grzechu_comeback
No.... to PAN ADAM, pewnie założy spółkę z panem LWEM.... DYKTAFON KOMPANY, która w sposób POdstępny rozwali, po raz kolejny, układ polityczny w Polsce. Zapanuje wtedy KOD i będzie ład i demokracja przystrojone sierpem i młotem. Nad błogostanem trzódki KODziarzy będzie czuwał towrzysz nad towarzysze Przekraczający No.... to PAN ADAM, pewnie założy spółkę z panem LWEM.... DYKTAFON KOMPANY, która w sposób POdstępny rozwali, po raz kolejny, układ polityczny w Polsce. Zapanuje wtedy KOD i będzie ład i demokracja przystrojone sierpem i młotem. Nad błogostanem trzódki KODziarzy będzie czuwał towrzysz nad towarzysze Przekraczający Granice Wszelkie. To nie zwolnienia to tylko taki desant, na którego wsparcie czeka TW Bolek, który wyprowadzi 2 000 000 towarzyszy itd itp a wtedy Komisyja Wenecka zaklaszcze uszami....
~kol90
To nie znajdą im pracy w fundacjach i wszelakich instytutach wspieranych przez zagranicznych filantropów ?
Istnieje też przecież wariant przefarbowania i zapisania się do PIS.
Maja oni jeszcze trochę posad do obstawienia.
~Grzechu_comeback
pozostało jeszcze wiele przypadków obsadzonych wg klucza, który został przedstawiony w tzw LIŚCIE WSTYDU PO (KILKASET przypadków, również kompletnego braku kompetencji ), opublikowanej przez jedną z gazet.... tam jeszcze możesz się zahaczyć razem z ferajną z GieWu.....
~plebs
czyzby skonczyly sie pieniadze z reklam od urzedow?

zamiatac ulice miernoty

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki