REKLAMA

mBank uruchomił internetowy kantor

Wojciech Boczoń2015-12-22 16:24analityk Bankier.pl
publikacja
2015-12-22 16:24

Wcześniej internetowe kantory uruchomiły Alior Bank i Raiffeisen. W mBanku z e-kantoru będzie można korzystać zarówno w systemie bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej.

Usługa domyślnie nie jest aktywna. Żeby uzyskać do niej dostęp, trzeba złożyć wniosek. Odbywa się to online, a cały proces zatwierdzamy standardowo kodem SMS.

W systemie bankowości internetowej na górnej belce pojawia się dodatkowa zakładka "Waluty".

W zakładce prezentowane są aktualne kursy i tu od razu można dokonać transakcji. Do wyboru kupna i sprzedaży jest 10 par walutowych: PLN, EUR, USD, GBP oraz CHF.

Pieniądze są pobierane z rachunku wskazanego przez klienta. Może to być podstawowe konto lub eMax walutowy. Użytkownik może składać zlecenia na bieżąco oraz ustawić przyszłe parametry zakupu.

Kantor dostępny jest też z poziomu aplikacji mobilnej mBanku. Ta opcja może okazać się szczególnie przydatna podczas zagranicznych wyjazdów, kiedy to na bieżąco można dokupić brakującą walutę. 

Maksymalna kwota jednej transakcji walutowej w kantorze mBanku to 2,5 mln zł. Kantor działa w dni robocze od godz. 8.00 do 18.00, a oferty można składać od 8.00 do 22.00. Zlecenia złożone z datą przyszłą można odwołać 24h na dobę. Minimalna kwota transakcji, od której można zacząć negocjować kursy, to 1 mln zł.

Rachunki walutowe w mBanku są bezpłatne, nie ma też opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą. Karta do konta walutowego kosztuje 30 zł rocznie. Bank nie nalicza opłaty miesięcznej.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (53)

dodaj komentarz
~Misia
Teraz wiele banków uruchomiło swoje kantory online jednak i tak są one nieco droższe od tych zwyczajnych internetowych.Uważam jednak, że warto z nich korzystać bo jest to bardzo opłacalne. Coraz więcje osób ufa tej formie wymiany pieniędzy. Ja rozglądałam się za różnymi kantorami i wydaje mi się, że Ergokantor ma Teraz wiele banków uruchomiło swoje kantory online jednak i tak są one nieco droższe od tych zwyczajnych internetowych.Uważam jednak, że warto z nich korzystać bo jest to bardzo opłacalne. Coraz więcje osób ufa tej formie wymiany pieniędzy. Ja rozglądałam się za różnymi kantorami i wydaje mi się, że Ergokantor ma jedną z lepszych ofert na rynku do tego sporo pozytywnych opinii wśród klientów posiada :)
~eKontoUser
Gówno prawda z tymi 30 zl za karte do konta walutowego w mBanku. Pobieraja 30zl ale w walucie konta po swoim kursie I chorym spreadzie wiec de facto pobieraja wiecej niż 30 zl. Cwani po Niemiecku.
~Wojtek
A ja zrobię prezent mzłodziejowi i w styczniu zrezygnuję z karty kredytowej. Wcześniej zrezygnowałem z ubezpieczenia kredytu... oczywiście denominowanego...
~Marek
Dzwonił prezes mBanku i groził że po twojej decyzji to się powiesi.
~Franek
jak to zrobiłeś, że masz w mBanku kredyt denominowany a nie waloryzowany ??
~mala_mi
a dlaczego z karty dopiero w styczniu ? Czyżby jednak byla potrzebna na wakacje ? Ale zła ta karta ... zła karta :)
~Tomas
Znajdź mi stacjonarny z kursem 3.93 za 1chf. Powodzenia, masz ty wogole do tego dostęp czy weryfikujesz na stronie mBanku tylko? Bo co innego mają na stronie a co innego jak chcesz kupić.
~Tomas
Cizys, ale lobbowanie innych kantorów, nie wiem o co wam chodzi koszt za 1 CHF 3,93 ! czyli identycznie jak na cinkciarzu, dla mnie wygodniej bo idzie mi z konta, bez przelewów itp. Mogę i z aplikacji na telefonie spokojnie kupić, a wystarczy nacisnąć kup.
~Artut
Tomas a widziałeś spready? 600 pipsów na krosie! 1000 na PLN! przecież taniej mam w stacjonarnym..
Z takimi cenami mBank zawalczy jedynie o nieświadomych klientów, którzy nie mają pojęcia o rynku walutowym. Ale to już się zmienia..

PS WESOŁYCH ŚWIAT WSZYSTKIM ŻYCZĘ:)
~uważnyFX
Buhahaha....
WIELKI COMMERZBANK traktuje Polskę jak bantustan niestety.
Przyjrzyjmy się.
Pokazywanie tylko jednej strony transakcji wymiany walut (tylko BID albo ASK) służy NIE POKAZYWANIU SPREADU, cała nadzieja że ludzie sami będą sprawdzać z innymi źródłami kwotowań faktycznego rynku albo z konkurencją.
Buhahaha....
WIELKI COMMERZBANK traktuje Polskę jak bantustan niestety.
Przyjrzyjmy się.
Pokazywanie tylko jednej strony transakcji wymiany walut (tylko BID albo ASK) służy NIE POKAZYWANIU SPREADU, cała nadzieja że ludzie sami będą sprawdzać z innymi źródłami kwotowań faktycznego rynku albo z konkurencją. Gdy widzimy spread możemy policzyć marżę. Mbank zakłe jak zwykłą tabelę wymiany nazwie "kantor" to ludzie to łykną mam nadzieję, że nie.
A nawet jeżeli na platformie wymiany jest spread i jest niby mały, to pamiętajcie, że bank ma o was KOSZMARNIE DUŻO INFORMACJI I WIE Z OPERACJI NA RACHUNKU CZY CZĘŚCIEJ KUPUJECIE CZY SPRZEDAJECIE, PRZEWAŻNIE JEST TO W JEDNĄ STRONĘ CO DAJE BANKOWI SZANSĘ USTAWIĆ SPREAD NIESYMETRYCZNY, CZYLI JEST MAŁA MARŻA TYLKO W TĄ STRONĘ KTÓEJ NIE UŻYWACIE, A FAKTYCZNA MARŻA JEST SPORA. DLATEGO W KONTAKTACH Z BANKIEM ZAWSZE TRZEBA MIEĆ PUNKT ODNIESIENIA - CZYLI RYNEK INACZEJ MBANK ZROBI Z WAMI TO SAMO CO ROBI NA CODZIEŃ. JAK NIE BĘDZIECIE UWAŻAĆ TO OGOLI DO GOŁEJ SKÓRY, tylko dlatego że mają fajny serwis internetowy i już ludzie się dają nabierać że pewnie wszystko tam takie super.
To jest bardzo koszmarny bank jeżeli chodzi o koszty gdy się nie uważa na zapisy umów, szczegóły marż prowizji itd...

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki