REKLAMA

Związkowcy chcą dymisji Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP

2021-06-11 10:20
publikacja
2021-06-11 10:20
Związkowcy chcą dymisji Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP
Związkowcy chcą dymisji Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP
/ FORUM

Zdaniem Związkowej Alternatywy prowadzonej przez Piotra Szumlewicza Jacek Kurski powinien stracić zajmowane stanowisko. W opinii organizacji w TVP łamane są przepisy prawa pracy. 

"Apelujemy do Rady Mediów Narodowych o pozbawienie stanowiska prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Kurski nie tylko uczynił Telewizję Polską tubą propagandową partii rządzącej, ale też na masową skalę łamie przepisy prawa pracy i promuje śmieciowe zatrudnienie", podaje Związkowa Alternatywa w komunikacie na swojej stronie internetowej. 

W uzasadnieniu czytamy, że w telewizji kwitnie nieetatowe zatrudnienie, pojawią się umowy niezgodne z Kodeksem pracy. Co więcej, organizacja twierdzi, że Telewizja Polska wymusza samozatrudnienie i zakazuje konkurencji. TVP zrzuca również zatrudnienie na firmy zewnętrzne, które stosują umowy o dzieło. "W tym kontekście dalsze utrzymywanie Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa oznaczałoby firmowanie patologii i lekceważenie niedawnych deklaracji programowych", podają związkowcy. 

Niedawno centrala Związkowej Alternatywy podała, że ZUS sprawdzi umowy w Telewizji Polskiej. W stanowisku przesłanym serwisowi Wirtualnemedia.pl TVP odpowiedziała na zarzuty Piotra Szumlewicza.  - TVP nie posiada spółek zależnych, jest to wiedza powszechnie dostępna, więc powoływanie się w skardze na spółki zależne od TVP, świadczy o tym, że skarżący nie znają organizacji i specyfiki działalności TVP. To samo dotyczy nieprawdziwych zarzutów o tym, że TVP optymalizuje koszty, unikając opłacania obowiązkowych składek. Wszystkie umowy zawierane przez TVP są oskładkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - informuje Zespół Rzecznika TVP S.A.

WS

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ataki na Kurskij to czysty antysemityzm!
_emisariusz
Wreszcie jakiś sensowny postulat
pancerowany
Taa, taki w postaci "Lublin żąda dostępu do morza... Niby przy odrobinie dobrej woli da się zrobić, ale nikt się za to nie weźmie.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki