Zmarnowaliśmy 6 miliardów euro z funduszy unijnych

Tylko w 2007 roku w sposób niewłaściwy zostało wydanych ze wspólnotowych funduszy aż 6 miliardów euro - informuje "Nasz Dziennik". Gazeta przybliża wyniki z raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ECA).

Autorzy dokumentu alarmują, iż organa Unii Europejskiej nie wypracowały skutecznego systemu egzekwowania zwrotu niewłaściwie wydanych pieniędzy. "Nasz Dziennik" przypomina, że Komisja Europejska nie przedstawiła wiarygodnych dokumentów, które stanowiłyby dowód rozwiązania tego problemu. Zdaniem gazety, Bruksela nie wie, ile środków w krajach członkowskich wydano w sposób niewłaściwy i ile należy odzyskać.

"Nasz Dziennik" podkreśla, że bierność Brukseli w skutecznym egzekwowaniu niewłaściwie wydanych pieniędzy często prowadzi do sytuacji, w której za błędy proceduralne odpowiadać będą podatnicy.

IAR/"Nasz Dziennik"/as/lm
Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Don

Trudno zeby ekonomista taki jak Chlebowski który doprowadził do upadku swoją gminę sprawował właściwie nadzór nad dotacjami z UE.

! Odpowiedz
0 0 ~patriota

Mają rację.....i za to odpowiadają cudotwórcy z PO.
Rok brania wysokich apanaży przez grupę zwaną komisją Palikota zaowocował dalszym spadkiem Polski o kilkanaście miejsc w rankingu najbardziej debilnych przepisów gospodarczych. To już niemal sabotaż tych ludzików.
Jeszcze kilkadziesiąt milionów na ich apanaże i będziemy ostatni.
Brawo Palikot , brawo PO.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~igor

Nasz Dziennik ? "Wyjatkowy autorytet" w tej dziedzinie.:)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil