REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Zlikwidowano bramki do poboru opłat na A2 koło Pruszkowa

2019-06-04 12:11
publikacja
2019-06-04 12:11

Zakończyła się likwidacją bramek do poboru opłat na autostradzie A2 w rejonie Pruszkowa. Jeszcze w czerwcu kierowcy będą mogli przejechać dwoma pasami ruchu w każdą stronę na wprost, bez zmniejszania prędkości - poinformowała we wtorek GDDKiA

fot. / / Stalexport Autostrada Małopolska

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w miejscach po zlikwidowanych wysepkach na dawnym Punkcie Poboru Opłat (PPO) Pruszków ułożono już nawierzchnię betonową, która potrzebuje jeszcze czasu, by stać się odpowiednio wytrzymała.

Prace związane z likwidacją bramek do poboru opłat na autostradzie A2 trwały od połowy marca tego roku. Ich rozpoczęcie zapowiedział w grudniu ubiegłego roku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Minister wyjaśniał wtedy, że nieczynny Punkt Poboru Opłat powoduje zakłócenia w płynności ruchu.

Na PPO Pruszków zlokalizowanych było 17 wysp dzielących, które miały służyć jako infrastruktura do przyszłego poboru opłat od samochodów osobowych. Prędkość na tym odcinku, ze względów bezpieczeństwa, jest ograniczona do 40 km/h, co przy dużym natężeniu ruchu powoduje zakłócenia.

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki