Ze sklepów mogą zniknąć wszystkie darmowe foliówki

W sklepach nie będzie darmowych torebek foliowych, zapowiada Gazeta Prawna. Klienci będą musieli płacić za nie po około 40 groszy.

Takie zamiany może wywołać ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Projektem tej ustawy dziś zajmie się rząd. Ministerstwo Środowiska, które przygotowało propozycje do tej ustawy, chce ograniczenia stosowania foliowych toreb z uwagi na ich szkodliwy wpływ na środowisko. Ma w tym pomóc wprowadzenie opłaty recyklingowej, którą sklepy mają pobierać od swoich klientów. Sklep w dalszym ciągu będzie mógł dawać klientom, bez pobierania żadnych opłat, torby, które ulegają biodegradacji lub są wykonane z papieru.
Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~statystyk

wypełnij test i sprawdź wynik

www umieramy pl/?MzgyOQ==
(wpisz kropki)

! Odpowiedz
0 0 ~Chris

Ja wykorzystuje plastikowe reklamówki powtórnie jako worki na smieci wykładając nimi kosz. Wogóle nie kupuje typowych worków na smieci. Jeśli wycofają reklamówki to mnie to będzie kosztować a środowisko i tak będę zatrówać, tym razem plastikowymi workami na śmieci. Opłaty to powinno się pobierać od posłów od każdego wejścia do sejmu bo w efekcie bardziej zaśmiecają środowisko i psują gospodarke niż jakby nic nie robili.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~CN

To jest jedno z działań gdzie może akurat zadziałać ekonomia w ochronie środowiska. Ludzie po prostu zaczną chodzić (i to chętnie) z własnymi torbami. Rozdawnictwo to tylko pozór - NIC NIE JEST DARMOWE W SKLEPIE. DARMOWA JEST TYLKO PRZYRODA.

! Odpowiedz
0 0 ~_Michalk

Bardzo dobry i wcale nie taki nowy pomysl.

Ludzie nauczyli sie ze moga bez karnie produkowac sterte plastiku z ktora nie ma co zrobic. Taki para podatek nauczy Polakow ze torba plastikowa wcale nie jest potrzebna.

A co do argumentu wytnijmy lasy i zrobmy z nich torby papierowe - to akurat bardzo, bardzo dobrze dla srodowiska naturalnego bo w miejsce jednego wycietego drzewa trzeba zasadzic dwa. Wiec dzieki takiej polityce bedziemy mieli wiecej drzew - to chyba dobrze nie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ziutek

jak wiadomo foliowki platne nie zatruwaja srodowiska

! Odpowiedz
0 0 ~Tomek

Hola, hola, kogoś tu pogięło i chyba ma pomagierów co mu zakupy robią bo nie ma zielonego pojęcia co do rzeczywistości!

Cyt.: "Sklep w dalszym ciągu będzie mógł dawać klientom, bez pobierania żadnych opłat, torby, które ulegają biodegradacji lub są wykonane z papieru".

Interesuje mnie zwrot "w dalszym ciągu"!!!!

A od kiedy to sklepy dają bezpłatnie torby papierowe lub ulegające biodegradacji?

To one właśnie praktycznie są najdroższe a te z chęcią by klienci pobierali robiąc zakupy.

Sklepy czy markety pobierają opłaty za reklamówki i jakiekolwiek siatki licząc na dodatkowy zysk, nie ma to nic wspólnego z ekologią.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Jola

Nie ma i nie bylo nic za darmo. Obecnie koszt reklamowki wliczony jest w kosz zakupionych towarow. Tak moze byc dalej przy dowolnym ich opodatkowaniu przez rzad.

! Odpowiedz
0 0 ~kamila

wyjątkowo mnie wkur....ta durnota z wycofywaniem reklamówek. przy wielkich zakupach potrzebuje ich conajmniej kilka, a czasem i kilkanaście co nieraz daje kwote kilku "ładnych" złotych.

! Odpowiedz
0 0 ~Piotr

To chodź ze swoimi siatkami.

! Odpowiedz
0 0 ~ldf;ik;sdlfk ;sdlk

Z jednej strony dobrze bo mniej folii będzie sie wywalało ale z drugiej kolejny pretekst do okradania ludzi

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne