REKLAMA

Zamiast wakacji marzeń, Polscy turyści utknęli w Turcji. Posypią się reklamacje

2022-10-03 08:00
publikacja
2022-10-03 08:00

Zostali wykwaterowani z hotelów, udali się na lotnisko, by wrócić do Polski, gdy okazało się, że ich lot nie figuruje w rozkładzie. Ponad 70 turystów z Wrocławia utknęło w Antalyi w Turcji. Ich wycieczki organizowało biuro Exim Tours. 

Zamiast wakacji marzeń, Polscy turyści utknęli w Turcji. Posypią się reklamacje
Zamiast wakacji marzeń, Polscy turyści utknęli w Turcji. Posypią się reklamacje
fot. Solarisys / / Shutterstock

Z wycieczki marzeń Polscy turyści zostali zmuszeni do wycieczek po lotniskach. Jak informuje rmf24.pl, pan Mariusz chciał sprawdzić, o której godzinie przyleci do Wrocławia, gdy zauważyli, że takiego lotu nie ma w rozpisce przylotów. - Po kontakcie z przedstawicielami wrocławskiego lotniska, uzyskaliśmy informację, że taki lot nie jest planowany - dodaje. Ale o tym dowiedzieli się już na tureckim lotnisku, gdzie przyjechali ze swoimi bagażami po wykwaterowaniu z hoteli.

Jak się okazuje, taki rozwój wydarzeń był także zaskoczeniem dla biura podróży Exim Tours. Ich zdaniem turecka linia lotnicza Corendon Airlines odwołała rejs bez informowania ich. Trwały poszukiwania alternatywy, ale okazało się, że przylot będzie możliwy dopiero dzień później. Na szczęście turyści nie musieli koczować na lotnisku przez dobę, a jedynie pięć godzin. Następnie zostali przewiezieni do jednego z hoteli oddalonego o ponad 1 godzinę drogi od lotniska. 

To jednak nie koniec ich przygód. Zamiast we Wrocławiu, samolot w niedzielę część z nich zabrał do Berlina, a w poniedziałek reszta przyleci do Drezna. Stamtąd do stolicy Dolnego Śląska przewiozą ich autokary. 

Podróżni już zapowiadają złożenie reklamacji. Nic dziwnego. Wyjeżdżając z biurem podróży, należy pamiętać, że dokonując rezerwacji wycieczki, zawieramy umowę. Podstawą reklamacji jest niezgodność wycieczki z umową o udział w imprezie turystycznej, co oznacza po prostu rozbieżność tego, co zastaliśmy na miejscu od informacji zawartych w ofercie. Szczegółowo o tym jak żądać obniżenia ceny, odszkodowania lub zadośćuczynienia przedstawiamy w artykule "Nieudane wakacje. Jakie roszczenia przysługują podróżnemu? Prawnik tłumaczy"

aw

Źródło:
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
emulgator
Widocznie tureckim liniom lotniczym bardziej sie opłaciło przewozic uciekających Rusów gdzie ceny biletów wyskoczyły w kosmos i zapłacic karę za niewywiązanie sie z umowy z polskim biurem podróży. Ktoś jak lubi egzotykę to powinien brać to pod uwagę że czasem są jakieś "niespodzianki"
kaka2002
Jeżeli ktoś wybiera Turcję na urlop tzn że nie przeszkadza mu ruski mir którego w Turcji jest aż nadto i nie powinien narzekać że jakiś tam samolot nie przyleciał. Ja rozumiem że ktoś chce zaoszczędzić parę złotych ale Turcja z reżimem Erdogana? naprawdę? To mogli polecieć na wakacje do Faszystowskiej Rosji (FR) tam też na pewno Jeżeli ktoś wybiera Turcję na urlop tzn że nie przeszkadza mu ruski mir którego w Turcji jest aż nadto i nie powinien narzekać że jakiś tam samolot nie przyleciał. Ja rozumiem że ktoś chce zaoszczędzić parę złotych ale Turcja z reżimem Erdogana? naprawdę? To mogli polecieć na wakacje do Faszystowskiej Rosji (FR) tam też na pewno było by tanio.
lebski_gosc
Lecz się synu.
Wolę 100 razy do Turcji niż do tęczowej europy a polakowi bliżej do ruska niż do niemca. Problem w tym że ani Polską ani Rosją nie rządzą rodowici mieszkańcy tych krajów więc regularnie co kilkadziesiąt lat następuje utylizacja tych narodów. Jak masz poniżej 30 to się szykuj bo zarząd w Polsce nie po to kupuje zabawki
Lecz się synu.
Wolę 100 razy do Turcji niż do tęczowej europy a polakowi bliżej do ruska niż do niemca. Problem w tym że ani Polską ani Rosją nie rządzą rodowici mieszkańcy tych krajów więc regularnie co kilkadziesiąt lat następuje utylizacja tych narodów. Jak masz poniżej 30 to się szykuj bo zarząd w Polsce nie po to kupuje zabawki w usa żebyś był bezpieczny tylko po to by kolejna utylizacja przebiegła w myśl scenariusza :" wreszcie byliśmy dobrze uzbrojeni ale i tak polegliśmy"
lilibet
Jaki reżim? Pojęcia nie masz pisząc pierdoły! Jakoś będą tyle razy w Turcji nie widzialam reżimu ludzie spokojnie pracują mają swoje sklepy stragany i są życzliwi! Możesz nie jedzic nikt ci nie każe ale dyskusja o czymś czego nie zna jest ignorancją; rosjan trzeba po prostu unikać nie są mi kompletnie potrzebni do tego by cieszyć Jaki reżim? Pojęcia nie masz pisząc pierdoły! Jakoś będą tyle razy w Turcji nie widzialam reżimu ludzie spokojnie pracują mają swoje sklepy stragany i są życzliwi! Możesz nie jedzic nikt ci nie każe ale dyskusja o czymś czego nie zna jest ignorancją; rosjan trzeba po prostu unikać nie są mi kompletnie potrzebni do tego by cieszyć się pogodą klimatem i wakacjami
efg odpowiada lebski_gosc
Bij bolszewika bij.....
lebski_gosc odpowiada lilibet
Dokładnie tak, nikt nie każe ci z ruskim siedzieć czy gadać a w Turcji ludzie pracują tak jak wszędzie gdzie nie widać biedy. Zastanawiające jest dla mnie to że jak się coś napiszę zupełnie obojętnego to można zaraz zostać ruskim trolem a strona która oskarża nigdy nie bierze uwagi na to że na wojnie są zawsze dwie strony. Trzeba Dokładnie tak, nikt nie każe ci z ruskim siedzieć czy gadać a w Turcji ludzie pracują tak jak wszędzie gdzie nie widać biedy. Zastanawiające jest dla mnie to że jak się coś napiszę zupełnie obojętnego to można zaraz zostać ruskim trolem a strona która oskarża nigdy nie bierze uwagi na to że na wojnie są zawsze dwie strony. Trzeba to napisać że tak jak są ruskie trole tak są i trole uSA/israel

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki