Zakłady Azotowe Puławy uzyskały w poniedziałek nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice (Świętokrzyskie) - poinformował zarząd strefy.
Spółka z Puław planuje uruchomienie produkcji innowacyjnego na rynku polskim nawozu stałego Pulgran S na bazie mocznika i siarczanu amonu. Nowy produkt ma powstawać w podstrefie Puławy. Miejscowe "azoty" uzyskały wcześniej dwa inne zezwolenia na działalność w Starachowickiej Strefie Ekonomicznej - powiedziała Anna Jaworska z biura promocji i marketingu tej spółki.
Zgodnie z wydanym w poniedziałek zezwoleniem, zakłady z Puław powinny zainwestować co najmniej 68 mln zł do końca kwietnia 2013 r., zwiększyć do 30 czerwca 2015 r. zatrudnienie na terenie strefy o 35 osób i utrzymać 85 etatów przez pięć następnych lat. Nowa inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2013 r.
Ponadto akcjonariusze Puław zgodzili się na przejęcie od Ciechu Gdańskich Fosforów - poinformowała spółka w uchwałach z poniedziałkowego NWZA.

W grudniu zeszłego roku Ciech podpisał umowę sprzedaży Fosforów z ZA Puławy za ok. 107,2 mln zł. Umowa została zawarta z zastrzeżeniem warunków zawieszających, m.in. zgody walnego zgromadzenia ZA Puławy i zgody organu ochrony konkurencji.
Ostateczny termin dla ziszczenia się wszystkich warunków wyznaczono do 30 czerwca 2011 r. (PAP)
mch/ jow/ pel/ pr/ bas/ asa/ epo/ dan/ seb/ morb/ jtt/ pad/





























































