REKLAMA

Xi: Odnieśliśmy wielkie zwycięstwo, zdobywając podziw świata

2020-12-04 13:20
publikacja
2020-12-04 13:20
fot. CARLOS GARCIA RAWLINS / Forum

Przewodniczący Xi Jinping ogłosił, że Chiny wyeliminowały problem skrajnego ubóstwa. - To nie jest koniec, ale początek nowej walki - podkreślił.

Zgodnie z obecnymi standardami wszyscy mieszkańcy wsi zostali wyciągnięci z ubóstwo - poinformował Xi podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Stałego Biura Politycznego Komitetu Centralnego KPCh. "Odnieśliśmy wielkie zwycięstwo, zdobywając podziw świata" - dodał. Ponad tydzień temu władze prowincji Guizhou podały, że skreśliły z listy regionów, gdzie występuje bieda, ostatnie 9 z nich.

"Eliminacja ubóstwa nie jest punktem końcowym, ale punktem wyjścia... nowej walki" - cytuje przewodniczącego ChRL portal Qiushi.

Władze mają nadal monitorować sytuację i oferować pomoc potrzebującym oraz rozbudowywać system opieki społecznej: usługi socjalne czy programy pomocy społecznej. Wsparciem w walce z ubóstwem mają być projekty infrastrukturalne, rozwój przemysłu, wyrównywanie nierówności pomiędzy regionami i wdrażanie modelu podwójnego obiegu, w ramach którego większą rolę w chińskiej gospodarce ma odgrywać konsumpcja.

Na kilka miesięcy przed 100. urodzinami partii komunistycznej Chiny wyeliminowały skrajną biedę i uczyniły kolejny milowy krok na drodze do stworzenia społeczeństwa umiarkowanego dobrobytu. Nie mogło być inaczej, bo taki cel wyznaczył sam "chłopski cesarz" Xi Jinping. I choć pojawiają się uzasadnione wątpliwości, czy faktycznie problem rozwiązano całkowicie, to nie sposób odmówić Państwu Środka ogromnego sukcesu, jakim jest wyraźny wzrost standardu życia ludności. Tyle że przypisywanie go wyłącznie Pekinowi to nadużycie.

MKa

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
jes
Największy podziw wzbudza u obywatela jak przegląda swoje punkty za zachowanie.
ajwaja
Chiny to nie tylko najwieksza potega gospodarcza, finansowa (biliony na plusie), militarna itd.
ale tez w kosmosie

Flaga na ksiezycu (i to bez Hollywood:))
KRESY.PL

ajwaja
ida przygotowania tez do stacji kosmicznej, lotu na Marsa,
i im mozna wierzyc
jes
Przesadzasz ale jedno jest pewne. Wchłoną kiedyś twoją pijacką ojczyznę.
ajwaja odpowiada jes
Przesadzasz ale jedno jest pewne. Wchłoną kiedyś twoją pijacką ojczyznę.
przedsiebiorca30
Największym osiągnięciem Chin to propaganda jaką oczarowani są praktycznie wszyscy. Nie kwestionuję ich wzrostu gospodarczego na przestrzeni ostatnich dekad, ale gratulowanie Chińczykom zlikwidowania oficjalnie skrajnego ubóstwa? Przecież to jest śmieszne, nie ma takiego kraju który by to zlikwidował (nie biorę pod uwagę Największym osiągnięciem Chin to propaganda jaką oczarowani są praktycznie wszyscy. Nie kwestionuję ich wzrostu gospodarczego na przestrzeni ostatnich dekad, ale gratulowanie Chińczykom zlikwidowania oficjalnie skrajnego ubóstwa? Przecież to jest śmieszne, nie ma takiego kraju który by to zlikwidował (nie biorę pod uwagę takich jak Monako). Państwo które łamie na bieżąco prawa własnych obywateli, wykorzystuje Państwa biedniejsze i słabsze w sposób nieporównywalny do państw "zgniłęgo zachodu" z USA na czele. Przejmuje w sposób nielegalny terytoria które nie są ich własnością. Szpiegują Zachód i zachodnie firmy w sposób nieporównywalny do najlepszych lat ZSRR. Nie szanują własności prywatnej, intelektualnej itp. Ta polityka może być co najwyżej dobra dla Chin i to krótkoterminowo, ale tak dalej możemy się zachwycać i wzorować. Ja już miałem z Chińczykami do czynienia w biznesie i dziękuję, ten Naród dla świata nic dobrego nie przyniesie.
innowierca
Jezeli nawet Chinczycy mieliby cos przynosic dla calego swiata w przyszlosci, to nalezy miec nadzieje ze nie przyniosa tego co przyniesli dla swiata Niemcy I to calkiem niedawno.
lipsk
Brawo Chiny . Gratulacje. Pamiętam obrazki Pekinu sprzed 30 lat i te tysiące rowerów na ulicach i prawie zero samochodów. Pracowitość i dyscyplina przynoszą efekty. Dzisiaj warto samemu zobaczyć choćby foto. A u nas po staremu dalej o prawo lub lewo rządności i dalszym zadłużaniu i nowych kredytach rozprawianiu .UE ma Brawo Chiny . Gratulacje. Pamiętam obrazki Pekinu sprzed 30 lat i te tysiące rowerów na ulicach i prawie zero samochodów. Pracowitość i dyscyplina przynoszą efekty. Dzisiaj warto samemu zobaczyć choćby foto. A u nas po staremu dalej o prawo lub lewo rządności i dalszym zadłużaniu i nowych kredytach rozprawianiu .UE ma już pętle na szyi tylko wyrok odraczany nowymi kredytami i luzowaniami.
blablak
Brawo! Wpakowanie kazdego obywatela do klatki i zalozenie mu obrozy na czas wychodzenia z klatki skutkuje -zaden niewol... obyatel nie jest w ubostwie xD (no moze wlnosciowym)
ajwaja odpowiada blablak
ty w klatce
byles?
czy kapral CIA od propagandy mówil?

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki