REKLAMA
PIT 2023

Województwo śląskie otworzyło biuro w Abu Zabi. Skorzystają na tym przedsiębiorcy

2022-11-27 18:00
publikacja
2022-11-27 18:00

Województwo śląskie otworzyło w czwartek swoje biuro regionalne w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – wynika z facebookowych wpisów na profilu urzędu marszałkowskiego tego regionu.

Województwo śląskie otworzyło biuro w Abu Zabi. Skorzystają na tym przedsiębiorcy
Województwo śląskie otworzyło biuro w Abu Zabi. Skorzystają na tym przedsiębiorcy
/ Twitter

W materiale filmowym na profilu urzędu pojawia się m.in. tytuł wydarzenia „Abu Dhabi – Poland Business Forum”, opatrzony m.in. logiem polskiej ambasady w Abu Zabi oraz województwa śląskiego.

Zamieszczono także cytat marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego: „Umacniamy międzynarodowe relacje gospodarcze na Polsko-Emirackim Forum Gospodarczym. Przedsiębiorcy ze śląskiego mogą korzystać z usług Regionalnego Biura w Abu Zabi. To atut, który z pewnością będzie korzystny dla biznesu" – mówi Chełstowski, cytowany we wpisie.

„Z (…) ministrem ds. handlu zagranicznego Zjednoczonych Emiratów Arabskich otworzyliśmy Regionalne Biuro Woj. Śląskiego w Abu Zabi” – poinformował marszałek woj. śląskiego.

W czwartek o trwającej w Abu Zabi misji gospodarczej poinformował też na swoim facebookowym profilu należący do samorządu woj. śląskiego Fundusz Górnośląski. Jak podano, w misji współorganizowanej z urzędem marszałkowskim uczestniczą m.in. marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego, wiceprezesi Funduszu Górnośląskiego Jacek Miketa i Łukasz Oprawski oraz dyrektor i pracownicy wydziału współpracy zagranicznej Funduszu.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

„Misja jest adresowana do śląskich przedsiębiorców z sektora MŚP, działających w branżach energetyki, przemysłu 4.0 oraz IT i ICT” – podano na profilu Funduszu Górnośląskiego wymieniając, że biorą w niej udział przedstawiciele firm: APA, Patentus, KSK developments, Lekom, Trashstock, ArchiTube, Imoli, Martech Plus, Hyper View, P.I. Computer Center, Formed oraz Emibig.

„W ramach misji przedsiębiorcy odwiedzili m.in. Strefę Przemysłową KIZAD w Abu Dhabi oraz największą wolną strefę na świecie Jebel Ali Free Zone. Przedstawiciele sektora MŚP z woj. śląskiego odbyli również szereg spotkań w formule B2B z potencjalnymi kontrahentami w Dubaju” – zasygnalizowali przedstawiciele Funduszu Górnośląskiego.

Z profilu prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusza Michałka wynika, że on także przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. „Dwie najlepsze strefy ekonomiczne na świecie łączą swoje siły” – napisał w czwartek Michałek wyjaśniając, że „KSSE oraz DMCC - Dubai Multi Commodities Centre podpisały porozumienie o współpracy, którego nadrzędnym celem jest realizacja projektów, które przyczynią się do rozwoju obu stref”.

„DMCC jest największą oraz najszybciej rozwijającą się strefą ekonomiczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w której działa ponad 10 tys. firm. DMCC od wielu już lat jest uznawana za najlepszą strefę ekonomiczną na świecie” – dodał Michałek sygnalizując, że w uroczystości podpisania porozumienia wziął również udział prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda.

Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera na swoim portalu przekonuje, że woj. śląskie od dwóch lat prowadzi aktywne działania z partnerem emirackim. „Przedstawiciele regionu brali udział w licznych wydarzeniach targowych i misjach gospodarczych organizowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich” – wskazano.

„Były to m.in. targi branżowe organizowane w Dubaju (Arab Health, Gitex czy Middle East Energy) oraz w Abu Dhabi (Adipec), a także Forum Polsko-Arabskie i Tydzień Regionalny Województwa Śląskiego w ramach Wystawy Światowej EXPO 2020, podczas której Woj. Śląskie promowało swoją atrakcyjność gospodarczą, kulturową i turystyczną” – napisano.

Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przypomina też, że w maju br. miała miejsce oficjalna wizyta przedstawicieli Abu Zabi w regionie, podczas której Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązała formalną współpracę z emiracką strefą Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi – KIZAD.

„Głównymi celami stałego rozszerzania swoich działań przez Woj. Śląskie w ZEA są m.in. wsparcie w zakresie nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami z regionu a przedsiębiorcami zagranicznymi funkcjonującymi na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pozyskiwanie partnerów biznesowych dla przedsiębiorców sektora MŚP z woj. śląskiego czy promowanie możliwości inwestycyjnych regionu na rynku emirackim” – wymieniono. (PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki