REKLAMA

Włochy: 166 euro kary, bo kogut pieje za wcześnie

2020-08-07 13:43
publikacja
2020-08-07 13:43
fot. samer daboul / Pexels

Karę w wysokości 166 euro otrzymał starszy mieszkaniec okolic miasta Lodi w Lombardii na północy Włoch za to, że jego kogut pieje za wcześnie, już o godzinie 4.30, i budzi sąsiadów. Właściciela koguta namawiano bezskutecznie, by zmienił jego przyzwyczajenia.

Lokalna gazeta z Lodi podała, że ranny ptaszek w kogucich piórach stawia na nogi mieszkańców miejscowości Castiraga Vidardo. Od kilku tygodni kogut mieszka w ogrodzie 83-letniego mężczyzny. Ostatnio był w gospodarstwie jego znajomego, ale wrócił do dawnego właściciela.

Z jego powrotu nie są zadowoleni sąsiedzi, którzy zawiadomili policję, że kogut narusza jeden z przepisów obowiązujących w gminie, zabraniający zwierzętom domowym trzymanym na posesjach zakłócania spokoju w godzinach od 22.00 do 8.00.

Funkcjonariusze poprosili emeryta, aby zrobił coś, by kogut nie piał tak wcześnie i nie budził mieszkańców okolicy. Ponieważ nie udało mu się tego zrobić, wymierzono mu grzywnę. Ukarany mężczyzna zapowiedział, że będzie się odwoływał.(PAP)

sw/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
and-owc
Taki kogut to ma życie jak cysorz "Ballada o cysorzu" -(T.Chyła). Budzi pianiem leniwe śpiące kury i goni do roboty. Ludzie czekają na "jajecznicę" a wy śpicie ladacznice. Nie pozwoli się "obijać" ekonom.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki