Wiceminister finansów Filip Świtała odchodzi ze stanowiska

2019-06-19 17:10
publikacja
2019-06-19 17:10

Wiceminister finansów Filip Świtała odchodzi ze stanowiska - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe ministerstwa finansów. Informację jako pierwszy podał wcześniej "Puls Biznesu", bazując na nieoficjalnych informacjach.

/ Puls Biznesu

"Od dziś Filip Świtała nie jest podsekretarzem stanu w MF” - poinformował rzecznik resortu Paweł Jurek.

Świtała od września 2018 r. był podsekretarzem stanu w MF. Odpowiadał za uszczelnienie systemu podatkowego, w tym wyłudzenia VAT. Na stanowisku wiceministra finansów zastąpił Pawła Gruzę, który przeszedł do zarządu KGHM. Odpowiedzialny był za politykę podatkową i regulacje z tym związane.

Zgodnie z informacją MF, Świtała jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył liczne szkolenia, organizowane przez renomowane instytucje międzynarodowe.

W latach 1996-2010 pracował w największych światowych firmach konsultingowych i prawniczych. W latach 2010-2014 w Komisji Europejskiej w Brukseli zajmował się zagadnieniami związanymi z polityką podatkową w podatkach bezpośrednich.

W latach 2015-2016 prowadził firmę doradztwa podatkowego, specjalizującą się w zakresie podatków u źródła oraz prowadzeniem postępowań podatkowych.

Od 2017 r. pracował w Ministerstwie Finansów na stanowisku dyrektora Departamentu Systemu Podatkowego.

Jest współautorem komentarza do ustawy o CIT (wyd. LexisNexis, 2007 i 2009), autorem komentarzy do wyroków Trybunału Sprawiedliwości (wyd. Wolters Kluwer, 2014) oraz wielu publikacji o tematyce podatkowej.

4 czerwca nowym ministrem finansów został Marian Banaś, były szef KAS. Zastąpił on na stanowisku Teresę Czerwińską, która przeszła do zarządu NBP. (PAP Biznes)

tus/ asa/ mmu

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
dktorek
Czyżby było jak w powiedzeniu "Szczury uciekają z tonącego statku".
roco7
Odchodzi kolejny przekonany o doskonałej kondycji finansowej naszego państwa. Wkrótce następni
krecikopulos
Nie ma nic gorszego niż komentarz bardziej "wnikliwy" od stanu wiedzy autora. @oklahoma_mid
oklahoma_kid
no i na kim mają robić wrażenie te jego szkolenia i miejsca pracy, skoro gamoń wpada na coś takiego jak "test przedsiebiorcy" ? pewnie dlatego sie go pozbyli przed wyborami bo źle sie kojarzy; jest takie powiedzenie, że nie ma nic gorszego niż czlowiek wykształcony ponad wlasną inteligencje, i ten tu jest najlepszym no i na kim mają robić wrażenie te jego szkolenia i miejsca pracy, skoro gamoń wpada na coś takiego jak "test przedsiebiorcy" ? pewnie dlatego sie go pozbyli przed wyborami bo źle sie kojarzy; jest takie powiedzenie, że nie ma nic gorszego niż czlowiek wykształcony ponad wlasną inteligencje, i ten tu jest najlepszym tego przykładem
trybuch
Tak uszczelniał system aż odszedł ale przyjdzie następny i dalej będzie uszczelniał aż firmy zaczna odchodzić w niebyt (upadać).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki