REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Prezes mBanku: Warunki ugód ws. kredytów frankowych będą dla klientów korzystniejsze niż w pilotażu

2022-10-25 13:18
publikacja
2022-10-25 13:18

mBank planuje wyjść z ofertą ugód w sprawie kredytów CHF do szerokiego grona swoich klientów, zaoferuje im warunki korzystniejsze, niż proponował w pilotażu tego programu - poinformował prezes mBanku Cezary Stypułkowski.

Prezes mBanku: Warunki ugód ws. kredytów frankowych będą dla klientów korzystniejsze niż w pilotażu
Prezes mBanku: Warunki ugód ws. kredytów frankowych będą dla klientów korzystniejsze niż w pilotażu
/ Bankier.pl

"Z ofertą ugód dla klientów frankowych planujemy wyjść do szerokiego grona klientów. Będziemy działać proaktywnie. Warunki przewalutowania, jakie chcemy zaoferować, będą korzystniejsze dla klienta niż w warunki z pilotażu, kiedy to proponowaliśmy podział kosztów aprecjacji franka po połowie" - powiedział Stypułkowski w kuluarach 24. Banking Forum & 20. Insurance Forum.

"Liczymy, że dzięki temu odzew będzie większy niż w przypadku pilotażu, co pozwoli nam zmniejszyć nawis spraw sądowych" - dodał.

We wrześniu mBank poinformował, że zarząd oraz rada nadzorcza podjęły decyzję o rozpoczęciu przez bank programu ugód skierowanego do klientów posiadających hipoteczne kredyty walutowe w CHF. Bank zamierzał rozpocząć program w październiku 2022 roku.

W połowie października KNF udzieliła mTFI, stworzonemu przez mBank, zezwolenia na prowadzenie działalności.

"Chcemy rozpocząć działalność operacyjną na początku przyszłego roku, będziemy się koncentrować na kliencie detalicznym" - powiedział Stypułkowski.

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
newsman
chcialbym przypomniec wszystkim w tym piswskim pasozytom ze bank to nie jest instytucja charytatywna,a CZarek T O GURU bankowsci zaden burek nie ma kompetencji zeby pisac bzdety i podwazac jego dorobek jezeli juz ktos kogos tu okrada to system! w ktorym ten bank dziala
pralkaboga
Cezary przestań pitolić. Wszyscy wiedzą że twój czas już dobiegł końca. Ludzie nie chcą u ciebie pracować bo podwyżke potrafisz dać tylko sobie. Wtopa z siedzibą to tylko jedna z wtop za twojej kadencji.
lightning_network
A taki był ładny, amerykański, ten Stypułkowski
Taki nieprzejednany. A teraz śpiewa do lustra: Uuuu, cienki Bolek... u-u-u ;)
prezestak
Już wiedza ze ich wymysł jak korzystanie z kapitału nie ma żadnej podstawy prawnej wiec czas na ugody bo to polowe mniejsze plecy jak w sądzie
born2die
Z deszczu pod rynnę... chyba policzyli że teraz więcej zarobią na marży z PLN
slaw007
Panie Szanowny Prezesie. Może Pan sobie te warunki teraz wsadzić wiadomo gdzie. Do zobaczenia w sądzie.
szprotkafinansjery
Trzeba przyznać - trochę się spóźnili... Owszem, racja jest po ich stronie, ale sądy jak widać działają, jak działają w tym bantustanie. Trudno tu liczyć na sprawiedliwość.
HardMetal
hahaha... zabawny jesteś. Racja jest po stronie banków i dlatego wszelkie instytucje sądowe zasądzają na ich niekorzyść. TSUE jednoznacznie się wypowiedział w tej sprawie. Ile masz od takiego posta? 50gr? hahahah
szusz1
Srają już w portki, większość spraw wygrywają klienci, koszty sądowe i procesowe są ogromne, wakacje kredytowe dla złotówkowych też pochłaniają olbrzymie koszty. W przypadku ugód coś im zostanie i zarobią na marży złotówkowej. Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy przewalutowanie przy takim wysokim wiborze to się klientom w ogóle Srają już w portki, większość spraw wygrywają klienci, koszty sądowe i procesowe są ogromne, wakacje kredytowe dla złotówkowych też pochłaniają olbrzymie koszty. W przypadku ugód coś im zostanie i zarobią na marży złotówkowej. Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy przewalutowanie przy takim wysokim wiborze to się klientom w ogóle opłaca, jak mają w perspektywie pozbycie się kredytu
isengrimster
Jak na razie wyłącznie obietnice, i to puste ...

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki