REKLAMA

Wall Street w górę najmocniej od 2008 r. Stan wyjątkowy inwestorom niestraszny

2020-03-13 21:15
publikacja
2020-03-13 21:15
fot. Andrew Kelly / Reuters

Dzień po jednej z najgorszych sesji w historii Wall Street, w piątek 13. marca amerykańskie giełdy zanotowały silne zwyżki. Inwestorzy dobrze przyjęli ogłoszenie stanu wyjątkowego w USA.

„Czarny czwartek” przyniósł największe spadki na nowojorskiej giełdzie od 1987 r. Następujący po nim piątek przyniósł odbicie głównych indeksów, które nasiliło się w trakcie konferencji prezydenta Trumpa.

S&P500 zyskał 9,29 proc., a Nasdaq i Dow Jones odpowiednio 9,35 oraz 9,36 proc. Po raz ostatni podobne zwyżki na Wall Street obserwowaliśmy w 2008 r. Nawet jednak dzisiejsze wzrosty nie pozwoliły amerykańskiej giełdzie wrócić choćby na poziom czwartkowego otwarcia.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Wydarzeniem dnia było ogłoszenie przez Donalda Trumpa stanu wyjątkowego na terenie USA. Informacja ta spotkała się z dobrym przyjęciem rynków – S&P500 ruszył z 2573 pkt. do 2711 pkt. Mimo to w skali całego tygodnia S&P jest na minusie o 8,8 proc., Nasdaq o 8,2 proc., a Dow Jones o 10,4 proc. To i tak sytuacja lepsza niż w Polsce, gdzie WIG20 w ciągu ostatnich 5 dni stracił aż 22,6 proc.

Wydarzeniem dnia za oceanem było ogłoszenie przez Donalda Trumpa stanu wyjątkowego na terenie USA. Informacja ta spotkała się z dobrym przyjęciem rynków – S&P500 ruszył z 2573 pkt. do 2711 pkt., podobnie zachowały się Dow Jones i Nasdaq.

Słowa prezydenta USA poruszyły także rynkiem ropy naftowej. W obliczu saudyjsko-rosyjskiej wojny cenowej, Donald Trump zapowiedział, że Stany Zjednoczone będą kupować surowiec, aby zwiększyć rezerwy strategiczne. W odpowiedzi, notowania ropy WTI momentalnie wzrosły w rejon 34 dolarów.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
excelsior
Wydarzeniem dnia jest repo. W ciągu dwóch dni skupiono aktywów (raczej pasywów) na kwotę 1,5 bln dolarów. Nastroje się nie poprawiły. Poczekajmy na bankructwa spółek wydobywających ropę z łupków. Bankier - nie usowajcie tego komentarza tak jak macie to w swoim zwyczaju.
rob2005
Donald Trump jest jak Chuck Norris... To koronawirus ma bać się Trumpa a nie Trump koronawirusa... W sumie to faktycznie Trump jest sporo większy :)
bha
Salony gry towarzystwa wzajemnej adoracji od lat - targane coraz większą niepewnością .
bha
Ps.Zadłużenie kraju już prawie 23.5 Biliona dolarów do wiecznej coraz droższej co roku spłaty na wieki wieków !,ceny rentowności obligacji coraz bardziej dołują ,COVID-19 za za płotem,stan wyjątkowy ogłoszony, a w salonie gier udają nadal Gre....... Chore coraz mocniej od lat.
zyga.
Gdyby zwykły człowiek wydrukował pieniądz i użył go żeby coś kupić ,natychmiast trafił by za kratki .
FED nadrukowal legalnie ponad 3 bln zielonych i wprowadził w obieg a ludzie jeszcze się z tego cieszą
Coś z tym systemem jest nie tak
To jest dopiero oszustwo w białych rękawiczkach .
rob2005
Kiedyś mówili, że Rosja to stan umysłu.... A co teraz można powiedzieć...
mooooo
Wiec tak ? Giełda poszła w górę 2.711 w poniedziałek pójdzie 3,310 w wtorek 2,900 a w środę świat zobaczy na Wall Street historyczne szczyty i stabilne wzrosty ?? Tego brudu już się nie chce czytać !
ferdynand_kiepski
Już nawet mi się nie chce komentować tego Matrixu. Pan Redaktor też - krótko, zwięźle i na temat. No bo o czym tu pisać? O tym starannie reżyserowanym broadweyowskim teatrzyku dla ludu? Dobrej nocy.
kimdzongtusk
To wirus sie Trumpa przestraszył ? Czy FED go zadrukuje ? :-) Reakcja giełdy idiotyczna, no ale tam boty grają
grzegorzkubik
Właśnie Stan Wyjątkowy podbije indeksy w USA i Europie. O to chodzi. Znów bijemy brawa Trumpowi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki