REKLAMA

Wakacje w Dubaju tylko po teście na koronawirusa

2020-07-01 11:40
publikacja
2020-07-01 11:40
Dubai Tourism

Dubaj ponownie otwiera się na turystów. Podróżowanie po emiracie będzie ponownie możliwe od 7 lipca, lecz na nowych zasadach, mających zapewnić bezpieczeństwo przylatującym do kraju.

Nowe wytyczne sanitarne, przejrzyste i łatwe do stosowania zasady bezpieczeństwa - tak Dubaj reklamuje warunki, na jakich turyści będą mogli spędzić w tym roku wakacje w tym emiracie. Miasto zapewnia, że najpopularniejsze atrakcje znów są gotowe na przyjęcie podróżnych z zagranicy. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kierunek, który w ostatnich latach wyraźnie zyskiwał na popularności także wśród turystów z Polski.

Wakacje 2020 w Dubaju - zasady dla turystów

Gdy przyjrzeć się szczegółom nowych zaleceń dla turystów, można mieć wątpliwości, czy faktycznie są łatwe do spełnienia. Warunkiem przylotu do Dubaju z zagranicy jest wykonanie testu PCR (wymaz) na obecność Covid-19. Badanie należy wykonać najpóźniej na 96 godzin (4 dni) przed datą podróży. Jeśli badanie nie zostało wykonane w kraju wylotu, będzie musiało być wykonane na lotnisku po wylądowaniu w Emiratach.

Obowiązkiem turysty planującego lot do Dubaju będzie także wypełnienie oświadczenia zdrowotnego oraz posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego, uwzględniającego Covid-19. Konieczne jest także zarejestrowanie się w aplikacji COVID-19 DXB.

Każdy przylatujący turysta będzie miał zmierzoną temperaturę. W przypadku osób, które już po wylądowaniu mają potwierdzenie ujemnego testu, ale wykazują objawy koronawirusa, mogą być proszone o powtórzenie testu na lotnisku.

Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu, zostanie poddany 14-dniowej kwarantannie w Dubaju. Na terenie miasta konieczne jest przestrzeganie zasad dot. noszenia maseczek, utrzymywania dystansu społecznego (2 m odległości) oraz częstego mycia rąk.

– Nie możemy się doczekać, aby w lipcu powitać turystów. Nowe standardy podróży wymuszają na nas nie tylko odpowiednią aranżację miejsc docelowych, ale także zapewnienie bezpieczeństwa całej miejskiej społeczności – mówi Issam Kazim, dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing.

Jednostki Dubaju odpowiedzialne za turystykę przygotowały dla zagranicznych odwiedzających serię filmów informacyjnych nt. warunków bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji w Dubaju. Odnoszą się m.in. do wypoczynku na plażach, pobytów w centrach handlowych, parkach wodnych i na polach golfowych. Obejrzeć je można m.in. na YouTube'owym kanale Visit Dubai.

MW

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki