W Radomiu oddano do użytku śródmiejski odcinek trasy N-S

Pierwszy odcinek trasy N-S, która ma łączyć południową i północną część Radomia, oddano do użytku w czwartek. To jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w mieście. Jej koszt to prawie 34,5 mln zł.

Otwarty dla ruchu odcinek między rondem Mikołajczyka a rondem przy ulicy Żeromskiego liczy kilometr. Trasa ma dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. Nadal trwają prace przy budowie łącznic nowego odcinka z wiaduktem przy ul. Słowackiego. Jak zapowiedział w czwartek przedstawiciel wykonawcy, prace te zostaną zakończone w ciągu 2-3 miesięcy.

"Naszym celem jest odkorkowanie śródmieścia. Nowa droga bardzo w tym pomoże, ponieważ usprawnia komunikację między dworcem PKP a osiedlem nad Potokiem czy Gołębiowem" – powiedział na czwartkowym briefingu prezydent Radomia Radosław Witkowski. Podkreślił, że nowa trasa jest istotnym elementem powstającej w mieście Strefy Wygodnego Ruchu.

Koszt inwestycji to prawie 34,5 mln zł, z czego 11,5 mln zł pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury. Prace wykonuje konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost - Starachowice z Wąchocka.

Obecnie trwają przygotowania do budowy następnego odcinka trasy N-S. Jak poinformował wiceprezydent miasta Konrad Frysztak, 22 lipca mija termin składania ofert na budowę drogi od obwodnicy południowej Radomia do ulicy Młodzianowskiej.

Do wybudowania jest też odcinek trasy ze śródmieścia do ulicy Kozienickiej, przebiegający na zamkniętych terenach kolejowych, wzdłuż torów linii Warszawa - Radom, a także budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną.

Cała trasa N-S ma liczyć ponad 5 km. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/ amac/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil