REKLAMA

W Portugalii zakaz opuszczania powiatów z powodu koronawirusa

2020-10-23 13:19
publikacja
2020-10-23 13:19
fot. Benny Marty / Shutterstock

Rząd Portugalii ogłosił w piątek, że w związku z rozwojem epidemii koronawirusa od 30 października wprowadzi w całym kraju zakaz opuszczania powiatów bez uzasadnionego powodu. Nowe przepisy uchwalono podczas czwartkowego posiedzenia rady ministrów.

Jak wskazała rzeczniczka prasowa rządu Mariana Vieira da Silva, choć nowe przepisy epidemiczne zakazują opuszczania swojego powiatu do 3 listopada, to w przypadku nasilenia się epidemii ich obowiązywanie może zostać przedłużone.

Zakaz przemieszczania się między powiatami obowiązywał już w kwietniu. Także tym razem nie będzie on dotyczył osób udających się poza własny powiat w związku z wykonywaną pracą, nauką lub koniecznością opieki nad chorym członkiem rodziny.

Podczas czwartkowego posiedzenia rządu uchwalona została też izolacja społeczna w trzech powiatach: Felgueiras, Lousada oraz Pacos de Ferreira, która zacznie obowiązywać w piątek w nocy. W ostatnich dniach zanotowano tam drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem.

W czwartek w Portugalii służby medyczne odnotowały rekordową liczbę nowych infekcji SARS-CoV-2 w ciągu doby - 3270. W sumie w całym kraju potwierdzono dotąd 109 541 przypadków.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
masekrut555
1. Faza dodatkowych ograniczeń „lockdown” będzie odbywć się w sposób ciągły, zaczynając od głównych miast, obszarów metropolitalnych i na zewnątrz. Przewidywany termin: listopad 2020 r.

2. Rozpoczęcie przejęcia i budowy obiektów/obozów izolacyjnych – w każdej prowincji Kanady, szczególnie w stanach
1. Faza dodatkowych ograniczeń „lockdown” będzie odbywć się w sposób ciągły, zaczynając od głównych miast, obszarów metropolitalnych i na zewnątrz. Przewidywany termin: listopad 2020 r.

2. Rozpoczęcie przejęcia i budowy obiektów/obozów izolacyjnych – w każdej prowincji Kanady, szczególnie w stanach i na terenach mniej zaludnionych. Termin – do grudnia 2020 r.

3. Codzienna ilość nowych przypadków COVID-19, musi przekroczyć możliwości testowania – wskazany jest też, ciągły wzrost liczby zgonów związanych z COVID. Termin koniec 2020 r.

4. Całkowita i kolejna blokada kraju (bardziej surowa niż ograniczenia pierwszej i drugiej fali). Przewidywany termin realizacji: koniec grudnia 2020 – początek stycznia 2021.

5. Reforma i rozszerzenie programu dla bezrobotnych (docelowo wszystkich obywateli) – w celu przejścia do Programu Powszechnego Dochodu Podstawowego (PPDP). Przewidywany termin – I kwartał 2021 r.

5a. Plan przejścia większości ludzi do Powszechnego Programu Dochodu Podstawowego. (PPDP) Większość ludzi – bezrobotni na PPDP. Planowany termin połowa drugiego kwartału 2021 r.

6. Przewidywana mutacja COVID-19 (określanym jako COVID-21); koinfekcja wtórnym wirusem prowadząca do trzeciej fali, o znacznie wyższej śmiertelności i dużo wyższym wskaźniku zakażeń. Przewidywany termin – do lutego 2021 r.

7. Codzienny wzrost nowych przypadków hospitalizacji z powodu C-19/C-21 i zgonów związanych z tymi wirusami przekroczą możliwości placówek medycznych. Przewidywany I/II kwartał 2021 r.

8. Zastosowanie nowych, rozszerzonych ograniczeń/blokowania (określane jako trzecia blokada). Nałożone zostaną pełne ograniczenia w podróżowaniu (w tym między prowincjami i miastami). Przewidywany termin – II kwartał 2021 r.

9. Zaplanowanie różnych awarii łańcucha dostaw towarów na rynek spożywczy, np. niedobory zapasów, duża niestabilność gospodarcza. Przewidywany koniec drugiego kwartału 2021 r.

10. Rozmieszczenie służb wojskowych, w głównych obszarach metropolitalnych oraz na wszystkich głównych drogach – w celu ustanowienia punktów kontroli podróży. Ograniczy to podróż i ruch. Organizacja koniecznego wsparcia logistycznego w całym państwie. Termin – III kwartał 2021 r.
dziki_losos
Jak ja lubię, kiedy ludzie snują te swoje spiskowe wizje, podczas gdy prawdziwe przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, zniszczenie trójpodziału władzy i podeptanie praw człowieka już jest zupełnie przez nich niedostrzegane. Zupełnie, jakby nie obchodził ich świat realny, a tylko ten fantastyczny, pełen ukrytych Jak ja lubię, kiedy ludzie snują te swoje spiskowe wizje, podczas gdy prawdziwe przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, zniszczenie trójpodziału władzy i podeptanie praw człowieka już jest zupełnie przez nich niedostrzegane. Zupełnie, jakby nie obchodził ich świat realny, a tylko ten fantastyczny, pełen ukrytych wrogów i tajemnic czekających za każdym rogiem. Pobudka!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki