REKLAMA

Votum wytoczył w III kw. ok. 1,1 tys. powództw w sprawach frankowych, w X ponad 400

2020-10-30 16:50
publikacja
2020-10-30 16:50
Materiały spółki

Grupa Votum wysłała w III kwartale 2020 roku do sądów ok. 1,1 tys. pozwów w sprawach frankowych, a w październiku było ich ponad 400 - poinformował PAP Biznes prezes Votum Robin Lawyers, Kacper Jankowski.

"Przyjęta na początku roku strategia procesowa spowodowała, że prawnicy z naszej kancelarii wystosowali w 2020 r. już ponad 5,1 tys. pozwów w sprawach frankowych, względem 2,1 tys. w całym 2019 r., co daje ponad dwukrotny wzrost" - powiedział PAP Biznes prezes Votum Robin Lawyers Kacper Jankowski.

Prezes ocenił, że grupa Votum jest dobrze przygotowana na ponowne przejście w tryb pracy zdalnej i wytaczanie nowych powództw.

"Bazując na dotychczasowych statystykach, już teraz można stwierdzić, że wydarzenia związane z falą COVID-19 nie wpłynęły negatywnie na decyzje podejmowane przez frankowiczów" - powiedział Jankowski.

"W wielu przypadkach to właśnie okres kwarantanny był kluczowym momentem na zlecenie swojej sprawy do prowadzenia. Zastój w gospodarce i widmo pogorszenia się sytuacji ekonomicznej wielu gospodarstw domowych spowodował, że kredytobiorcy baczniej niż kiedykolwiek zaczęli przyglądać się swoim finansom, w szczególności kredytom i innym zobowiązaniom" - dodał. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki