REKLAMA

Votum: uchwała SN dot. kredytów walutowych może zwiększyć zainteresowanie ofertą grupy

2021-03-01 19:20
publikacja
2021-03-01 19:20
fot. Surf Play Love / Shutterstock

Votum podpisało w czwartym kwartale 2 362 umowy dotyczące roszczeń bankowych, podczas gdy rok wcześniej były to 3 524 umowy - podała spółka w raporcie rocznym. W ocenie Votum uchwała Sądu Najwyższego dotycząca kredytów walutowych powinna przełożyć się na wzrost zainteresowania ofertą grupy wśród kredytobiorców.

"W ocenie emitenta zaplanowana na dzień 25 marca 2021 r. uchwała pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w zakresie zagadnień prawnych z obszaru kredytów powiązanych z kursem waluty obcej powinna przełożyć się na wzrost zainteresowania ofertą podmiotów z grupy kapitałowej emitenta wśród kredytobiorców" - napisano w raporcie.

Na 25 marca wyznaczono posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie zagadnień prawnych dotyczących tematyki kredytów walutowych.

"Ewentualna uchwała Sądu Najwyższego, w ocenie emitenta, może wpłynąć na ujednolicenie orzecznictwa w zakresie skutku, jaki usunięcie nieuczciwych zapisów będzie miało na dalsze losy umowy, tj. jej całkowitej eliminacji z obrotu prawnego, czy utrzymania w mocy, jednakże bez nieuczciwych zapisów umownych" - napisano.

Spółka ocenia, że kolejne wyroki będą wydawane szybciej, co pozwala na oczekiwanie przychodów z tego tytułu już w drugiej połowie 2021 roku.

Zysk netto kancelarii odszkodowawczej Votum w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł 2,5 mln zł, podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 4,4 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki