REKLAMA
WAŻNE

Ursus ruszy z produkcją e-samochodu dostawczego w II kw. '18

2017-11-14 22:32
publikacja
2017-11-14 22:32

Ursus zakłada, że w drugim kwartale 2018 roku może ruszyć z produkcją seryjną małego kompaktowego elektrycznego samochodu dostawczego - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

fot. Jacek Świerczyński / / FORUM

Po 9 miesiącach tego roku Grupa URSUS miała 3,3 mln zł zysku netto wobec straty 0,7 mln zł sprzed roku. W samym trzecim kwartale grupa osiągnęła 231,4 mln zł przychodów (wzrost o rdr o 13,5 proc.) , a jej wynik netto wyniósł 3,3 mln zł.

Ze sprzedaży eksportowej poza kontraktami spółka miała 53-proc. przyrost do poziomu 48,7 mln zł względem 31,9 mln zł przed rokiem.

"Umacniamy naszą pozycję na rynkach europejskich, ale jednocześnie dokładamy starań, by jak najlepiej wykorzystać potencjał bardzo perspektywicznych rynków afrykańskich. W III kw. kontynuowaliśmy realizację kontraktu dla partnerów z Tanzanii. Z umowy o wartości 55 mln USD zrealizowano do końca III kwartału br. 77 mln zł, co oznacza, że kwota blisko 124 mln zł będzie widoczna w wynikach kolejnych kwartałów. Przewidujemy zakończyć realizację kontraktu w przyszłym roku" - powiedział prezes Ursusa Karol Zarajczyk, cytowany w komunikacie.

Innym zagranicznym kontraktem, którego realizacja budować będzie wynik Grupy w kolejnych kwartałach, jest podpisana w marcu 2017 roku umowa z zambijską spółką Industrial Development Corporation Limited. Realizacja kontraktu o wartości 100 mln USD rozpocznie się w momencie wpłaty na konto spółki zaliczki w wysokości 40 proc.

W ramach strategii poprawiania rentowności zarząd Ursusa wdraża kolejne inicjatywy minimalizujące poziom kosztów. Obecnie realizuje projekt przeniesienia produkcji z Dobrego Miasta do Lublina.

"Konsolidując produkcję w grupie, chcemy poprawić rentowność naszych zakładów produkcyjnych i ograniczyć koszty wynikające z równoległego funkcjonowania dwóch ośrodków produkcyjnych. Cały proces już się rozpoczął, a jego zakończenie przewidujemy na koniec 2018 r. Uzyskane efekty będą miały widoczne przełożenie na wyniki finansowe Grupy. Już w trzecim kwartale zanotowaliśmy spadek kosztów sprzedaży o 14 proc. i kosztów zarządu o 10 proc." - powiedziała wiceprezes spółki Monika Kośko, cytowana w komunikacie. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (4)

dodaj komentarz
samsonn
tylko niech Morawiecki nie doklada do tego publicznych pieniedzy
_boss_
Brawo Ursus, mimo inwestycji ogromny zysk. Poczta Polska już testuje ELVI i jest potencjalnym klijentem na 1000 pojazdów
1as
No wreszcie,mamy kolejne słodkie pierdzenie prezia i możemy liczyć na podbitkę pod wywalanie akcji przez zarząd. Uwaga, ulica też może skorzystać! Ale co was to, wy drukujecie sobie po 2,50.. Napiszcie o projekcie samolotów elektrycznych, a kurs poleci w kosmos!
slc350
Co wam naganiacze tak zależy na ostrzeganiu ludzi przez "złym Karolem"???? przecież nie dlatego, że martwicie się o nie swoje pieniądze.... Akcji też nie macie ..... Więc pewnie chcecie kupić..... Od pół roku jest zmasowany atak maruderów i naganiaczy na spadki na URSUSIE... a ostrzegają oni od ceny 2zł za akcję...............

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki