REKLAMA
PILNE

Ukraińcy stali się szansą dla polskich sklepów. Zapełnią braki kadrowe?

2022-05-11 07:05
publikacja
2022-05-11 07:05
Ukraińcy stali się szansą dla polskich sklepów. Zapełnią braki kadrowe?
Ukraińcy stali się szansą dla polskich sklepów. Zapełnią braki kadrowe?
fot. Bodnar Taras / / Shutterstock

Kiedy ruch w centrach handlowych mocno spadł z powodu pandemii, z pomocą ruszyli uchodźcy. Ukraińcy stanowią już ponad 7 proc. gości galerii – informuje w środę "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina, że "od ataku Rosji na Ukrainę do Polski wjechało ok. 3,3 mln uchodźców z napadniętego kraju".

"To zmienia gruntownie sytuację w wielu sektorach gospodarki. Handel najszybciej odczuł ten napływ – w wielu miastach zaczęła się znacząco zwiększać sprzedaż, zwłaszcza żywności i produktów chemicznych, ale to dopiero początek i ten efekt pojawi się w innych kategoriach produktów" – zauważa.

Jak czytamy, "zmiany widać także w centrach handlowych, co potwierdza analiza firmy Selectivv, dokonana dla +Rzeczpospolitej+ na podstawie ruchu telefonów komórkowych". "Wynika z niej, że kwietniu średnio ponad 7 proc. osób w centrach handlowych stanowili Ukraińcy, ale wśród analizowanych obiektów były też takie z dwucyfrowym wynikiem. W przypadku każdego obiektu liczba ukraińskich gości rośnie z miesiąca na miesiąc" – informuje gazeta.

"Długoterminowo zachowania te będą się zmieniać wraz z długością pobytu w Polsce, na co należy się już teraz przygotować. W związku z tym rekomendujemy prowadzenie już teraz działań komunikacyjnych przez galerie handlowe tak, aby trafiła do tej potencjalnie dużej grupy odbiorców" – mówi Marcin Augustyniak, dyrektor z Selectivv. "Z danych firmy wynika, że wśród uchodźców zdecydowanie przeważają osoby młode, ponad 60 proc. ma mniej niż 20 lat. Dla centrów handlowych nowa grupa klientów to szansa, bo nadal odczuwają skutki pandemii" – podkreśla dziennik. (PAP)

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

dap/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Ja tylko jestem ciekaw, co to za tajne porozumienie podpisał Pinokio z Ukrainą, o którym rozpisują się zagraniczne media, a w Polsce cisza.
ptokbentoniczny2
O jakich polskich sklepach mowa, skoro dominują zagraniczne sieci handlowe. I jaka to szansa? Dla kogo ona jest?
trolley
No właśnie kończą się problemy z brakami kadrowymi a zaczynają z pracą i wypłatą. Turystyka już klęknęła. Czas na resztę domina.... "Według hotelarzy z Podhala w trakcie tegorocznej majówki obiekty noclegowe pod Tatrami będą zapełnione w maksymalnie 50-60 proc. Dane z portalu Booking są jeszcze gorsze i mówią o 32 proc.No właśnie kończą się problemy z brakami kadrowymi a zaczynają z pracą i wypłatą. Turystyka już klęknęła. Czas na resztę domina.... "Według hotelarzy z Podhala w trakcie tegorocznej majówki obiekty noclegowe pod Tatrami będą zapełnione w maksymalnie 50-60 proc. Dane z portalu Booking są jeszcze gorsze i mówią o 32 proc. wynajętych pokoi." . https://wiadomosci.onet.pl/krakow/majowka-2022-gorale-z-podhala-sa-zalamani-rezerwacji-jest-naprawde-malo/3fhfhjq
pjoz
No właśnie kończą się problemy z brakami kadrowymi a zaczynają z pracą i wypłatą. Turystyka już klęknęła. Czas na resztę domina.... "Według hotelarzy z SOCZI w trakcie tegorocznej majówki obiekty noclegowe pod KAUKAZEM będą zapełnione w maksymalnie 50-60 proc. Dane z portalu Booking są jeszcze gorsze i mówią o 32 proc. wynajętych No właśnie kończą się problemy z brakami kadrowymi a zaczynają z pracą i wypłatą. Turystyka już klęknęła. Czas na resztę domina.... "Według hotelarzy z SOCZI w trakcie tegorocznej majówki obiekty noclegowe pod KAUKAZEM będą zapełnione w maksymalnie 50-60 proc. Dane z portalu Booking są jeszcze gorsze i mówią o 32 proc. wynajętych pokoi."
no_comment
Ukrainki (nie Ukraińcy bo faceci zostali powołani do armii) coś muszą zrobić z czasem i dziećmi więc spacerują po galeriach handlowych, są na placach zabaw, w parkach, muzeach itp. Herbata nie robi się słodka od mieszania więc pytanie czy te 7% ruchu przekłada się na 7% obrotów. Chwalebne, że przyjęliśmy uchodźców ale nie wymyślajmy Ukrainki (nie Ukraińcy bo faceci zostali powołani do armii) coś muszą zrobić z czasem i dziećmi więc spacerują po galeriach handlowych, są na placach zabaw, w parkach, muzeach itp. Herbata nie robi się słodka od mieszania więc pytanie czy te 7% ruchu przekłada się na 7% obrotów. Chwalebne, że przyjęliśmy uchodźców ale nie wymyślajmy na siłę, że jeszcze na tym zarobimy. Euforia hotelarzy i restauratorów, że będą mieli nieprzebrany rezerwuar ultratanich pracowników też chyba już przycichł.
zoomek
Nie wiem gdzie zagrzebały się feminustki ze swoimi parytetami? W mule? Skończy się wojna to wypełzną z rządaniami parytetòw.
chenoch
Ukraincy to tylko szanse. Nikt nie pisze ile nas to kosztuje. Ciekawe dlaczego?
podatnik-
Ponieważ PRL bis jest zadłużony na ok.7 bilionów(naszych bilionów) PLN i te symboliczne kilka miliardów więcej już nie ma znaczenia!
santoriusz
Kiedy ruch w centrach handlowych mocno spadł z powodu pandemii, z pomocą ruszyli uchodźcy. Ale z jaką pomocą? Ten co wypisuje te bzdury to musi mieć niezbyt równo pod sufitem. Nie zauważyłem żeby we Wrocławskiej Magnolii Ukraińcy łazili z torbami, raczej się relaksują.
innowierca
dlatego autor to publikacja. To juz byc moze automaty pisza :) zadaniem jest wykreowanie pozytywnego odbioru (kogos, czegos) Typowe urabianie..

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki