WAŻNE

Ukraina: lotnisko w Kijowie ogłasza zwolnienie połowy pracowników

2020-06-30 18:48
publikacja
2020-06-30 18:48
fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Międzynarodowy port lotniczy Kyjiw (dawniej Żulany) ogłosił we wtorek, że jest zmuszony zwolnić połowę personelu, by uratować się przed bankructwem. Jak dodano, mimo apeli do władz, lotnisko nie uzyskało wsparcia w dobie kryzysu związanego z pandemią.

"Międzynarodowy port lotniczy rozpoczyna stopniową redukcję pracowników na tle głębokiego kryzysu, w jakim znalazła się branża lotnicza przez pandemię koronawirusa powodującą gwałtowny spadek rejsów lotniczych i spadek przepływu pasażerów" - czytamy w komunikacie opublikowanym we wtorek na stronie internetowej lotniska. Port skarży się przy tym na brak reakcji i pomocy ze strony rządu i ministerstwa, któremu podlega branża.

Jak czytamy w opublikowanym we wtorek komunikacie, na lotnisku pracują łącznie prawie 2 tys. osób, a w powiązanych przedsiębiorstwach - ok. 8 tys.

"Prognozujemy powolne odradzanie się popytu na przeloty i oczekujemy powrotu do poziomu sprzed kwarantanny dopiero za kilka lat. Samodzielnie, bez pomocy państwa stołeczne lotnisko nie przetrwa. Niestety będziemy zmuszeni zwolnić 50 proc. personelu, w tym wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży" - oświadczył Ołeh Łewczenko, dyrektor generalny zarządcy portu - Master-Awia.

Podkreślono, że Kyjiw to drugi pod względem liczby pasażerów port lotniczy na Ukrainie. Rocznie obsługuje ok. 3 mln pasażerów i 30 tys. rejsów.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki