REKLAMA
WEBINAR

The Farm 51 pokazał liczby. Gra "World War 3" już się zwróciła

2018-10-23 16:50
publikacja
2018-10-23 16:50

Już w trzecim dniu sprzedaży przychody z gry "World War 3" przewyższyły koszty produkcji. Sukces udało się osiągnąć mimo początkowych problemów z premierą gry.

fot. / / The Farm 51

- W nawiązaniu do premiery gry "WW3" na platformie Steam, która miała miejsce w dniu 19 października 2018 roku, Zarząd Emitenta informuje, że wstępne przychody brutto ze sprzedaży gry "WW3" osiągnięte w dniach 19-21 października 2018 roku wyniosły ponad 2,5 mln USD, tj. ponad
9 350 000 zł (liczba sprzedanych kopii gry to ponad 100 000 egzemplarzy). W związku z powyższym zarząd emitenta wskazuje, że osiągnięte przychody z gry "WW3" przekroczyły już dotychczas poniesione przez emitenta koszty produkcji oraz promocji gry, które szacowane są na kwotę ok.
8 000 000 zł - czytamy w komunikacie spółki.

Przypomnijmy, "World War 3" pojawiło się na sklepowych półkach 19 października. Sama premiera przebiegała z komplikacjami. Najpierw pojawiły się opóźnienia w wystawieniu gry na sprzedaż, a potem grad negatywnych komentarzy i kolejne aktualizacje łatające błędy gry. Serwery nie wytrzymały skali zainteresowania tytułem, co z jednej strony wywołało problemy, z drugiej pokazało, że gra ma ogromny potencjał.

Ta druga wersja zresztą zdominowała odbiór po stronie inwestorów, na sesji 22 października, pierwszej po premierze, kurs Farm 51 wystrzelił. Wartość spółki skoczyła aż o 58 proc. i to przy niewyobrażalnych jak na nią obrotach. Wystarczy powiedzieć, że na głównym rynku GPW znalazły się tylko dwie spółki - PZU i Orlen - które miały w poniedziałek wyższe obroty niż Farm. A przecież to firma notowana na NewConnect, której wartość jeszcze w piątek nie przekraczała 200 mln zł. Wczoraj w cieniu pozostawiła aż 18 tuzów z WIG20 i całą resztę warszawskiego rynku.

fot. / / Bankier.pl

Nastroje podkręcały także recenzje, które po wysypie minusów na początku, później zaczęły wyglądać coraz lepiej. Choć na Steamie wciąż widoczna jest ocena "Mieszane" (59 proc. graczy ocenia produkt pozytywne), to jednak np. na gry-online ocena sięga już 9,2/10. Dodatkowo gra przez weekend dominowała na liście bestsellerów Steam, dziś zaś znajduje się wciąż na wysokim 5. miejscu, ustępując tylko produkcjom tańszym od siebie.

We wtorek akcje The Farm 51 korygowały po wczorajszych mocnych wzrostach. Tuż przed zakończeniem sesji płacono za nie 45 zł, a więc 13 proc. poniżej poziomów z poniedziałkowego zamknięcia. To jednak i tak zdecydowanie wyżej niż 32,8 zł, które akcja spółki kosztowała w piątek przed premierą.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
rafal8012
~kubcon
Autor miał na myśli, że teraz będzie już "zarabiał". W sensie nie tyle, że cały przychód od wtedy to zysk netto :).
Ale to co piszę to oczywista, oczywistość... Niestety nie każdy dziennikarz, kończył rachunkowość i finanse oraz dziennikarstwo.
Ale do p. Adama Trochały nie ma co się czepiać... NAPRAWDĘ
~kubcon
Autor miał na myśli, że teraz będzie już "zarabiał". W sensie nie tyle, że cały przychód od wtedy to zysk netto :).
Ale to co piszę to oczywista, oczywistość... Niestety nie każdy dziennikarz, kończył rachunkowość i finanse oraz dziennikarstwo.
Ale do p. Adama Trochały nie ma co się czepiać... NAPRAWDĘ !!! (chyba że nie czepianie miałeś na myśli, a chodziło Ci o uściślenie, tylko...)
Adam robi dobrą robotę, poczytaj inne jego artykuły !!! Wymiata GPW jak nie jeden :)
Pozdrawiam Ciebie Adam
i dalej takich artykułów jak ten :)
kubcon
jeszcze nie zarabia!!! Cyt. Przychody z gry "World War 3" przewyższyły koszty produkcji - to jest informacja o skali sprzedaży w odniesieniu do kosztów, to wszystko...

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki