REKLAMA

Kiepski start „World War 3” od The Farm 51, ale kurs spółki wystrzelił

2018-10-22 07:51, akt.2018-10-22 11:08
publikacja
2018-10-22 07:51
aktualizacja
2018-10-22 11:08

Premierę wczesnego dostępu do „World War 3” trudno nazwać szczególnie udaną. Najpierw opóźnienia w wystawieniu gry na sprzedaż, a potem grad negatywnych komentarzy i kolejne aktualizacje łatające błędy gry. Tymczasem kurs giełdowy wystrzelił w górę.

Po dwóch godzinach poniedziałkowej sesji kurs Farm 51 osiągnął poziom 48 zł, co oznacza wzrost o ok. 46%. Bardzo wysokie były obroty, które do tej pory podliczono na blisko 25 mln złotych. To niemal pięć razy tyle co na wszystkich spółkach z indeksu sWIG80.

Społeczność graczy na Steamie – największej platformie dystrybucji cyfrowej gier ma mieszane uczucia co do nowej gry od polskiego dewelopera The Farm 51. Właśnie taka jest wypadkowa wszystkich 4523 recenzji (stan na godz. 7:24 22 października) zamieszczonych w serwisie przez graczy od czasu nieudanej premiery „World War 3” w piątek o 19:00. Nie przeszkodziło to jednak grze wspiąć się na szczyt listy sprzedaży Steam i utrzymanie się tam do dziś.

fot. / / The Farm 51

Przypomnijmy, że „World War 3” to gra multiplayer z gatunku FPS, o której pisaliśmy już w artykule: "The Farm 51 chce zarobić na III wojnie światowej". W grze można zmierzyć się z innymi graczami podczas zbrojnego konfliktu w niedalekiej przyszłości. Arenami starć będą zniszczone miasta Europy – w tym także Polski. Jedna z map jest wzorowana na okolicy warszawskich Złotych Tarasów i Pałacu Kultury.

Niefortunny początek „III wojny światowej”

Przez ponad godzinę gracze z całego świata wyczekujący na weekend z nową grą musieli jeszcze poczekać, na to, aż na podstronie gry wyświetli się przycisk „Kup”. – Żołnierze! Na tę chwilę borykamy się z problemami technicznymi i prawdopodobnie będziemy zmuszeni przełożyć premierę „World War 3” – taki komunikat pojawił się na profilu gry na Twitterze kilkanaście minut po 19.00. Problemy zostały rozwiązane po godz. 20.30.

W międzyczasie zdążyła się już jednak rozpętać mała wojenka w mediach społecznościowych, bowiem streamerzy na platformie Twitch już nadawali transmisję z rozgrywki w „World War 3”. Przedstawiciele The Farm 51 cierpliwie odpowiadali, że otrzymali oni kopie do zamkniętych testów i nie ma to nic wspólnego z premierą gry w formie early access. Nie wszystkich to jednak przekonało.

Mieszane recenzje „World War 3”

Szybkie odblokowanie sprzedaży nie uchroniło jednak twórców przed kolejnymi wpadkami. Nawet jeszcze dziś, pomimo upłynięcia całego weekendu i wydania kilku patchów usprawniających działanie oprogramowania, gracze nawet przed kilkoma minutami zamieszczali jeszcze komentarze, według których gra na niektórych konfiguracjach wciąż odmawia posłuszeństwa.

– Czy nadal gra zatrzymuje się na ekranie ładowania? Są już jakieś poprawki? – czytamy. Nie brakuje jednak i pozytywnych komentarzy tych, którzy już mieli okazję zagrać w nowy polski tytuł: – Myślę, że to naprawdę fajna gra, a tym, którzy teraz narzekają (wcale nie mówię, że nie mają powodów!) na pewno się spodoba – pisał kolejny gracz.

fot. / / Bankier.pl

Jeśli wierzyć liczbie aktualizacji zamieszczonych na stronie „World War 3” w serwisie Steam, od momentu startu wydano już 3 poprawki. Ostatnia miała miejsce wczoraj – w niedzielę 21 października o godz. 23:00.

Co dalej z wczesnym dostępem „World War 3”?

– Żołnierze! Łatka i aktualizacja klienta jest już w drodze. O 23:00 serwery będą wyłączone przez około godzinę. Powinno to rozwiązać niektóre problemu. Dziękujemy za wasze wsparcie i prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości. Wiemy o problemie ze znikającymi po wyjściu z gry ustawieniami użytkownika. Zostanie to naprawione – napisali twórcy w ostatnim komunikacie.

Należy jednak pamiętać, że gra wciąż jest we wczesnym dostępie i ma prawo borykać się z problemami – do oficjalnej premiery „World War 3” zostało jeszcze trochę czasu i gra w ostatecznym kształcie może wyglądać inaczej. Szczególnie w kwestii optymalizacji i działania. Jak podkreślają jednak sami gracze, to nie jest argument, który uprawnia twórców do sprzedaży gry w tej formie, która w ogóle nie działa. Jedna z zasad tej formy dystrybucji w serwisie Steam zaznacza „nie uruchamiaj sprzedaży we wczesnym dostępie bez grywalnej gry”.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (8)

dodaj komentarz
histeryk
Taki to sektor, jedna dobra gra może całkowicie zmienić prognozy zarobków spółki i jej wycenę o 50 - 100%.
-neo-
Nie napisaliście bardzo ważnej rzeczy.
Negatywne komentarze nie odnosiły się do samej gry jako takiej bo ci co zagrali byli zachwyceni.
Negatywy były związane z problemem logowania na serwer
To duża różnica
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
palpitacja
cebula zabrała głos, a na ilość sprzedanych sztuk i 1 miejsce caly weekend w top bestelers na świecie nir ma miejsca, kolejni aroganci co licza na nie wiedzę akcjonariuszy i szybkie zbycie akcji po taniosci w poniedziałek.
leszczykowy
Gra jest nieudana, i to nawet abstrahując od porażki z problemami technicznymi to sama gra jest średnia są głosy pozytywne jak i negatywne. Jednak 49% pozytywów ans teamie to wynik niewiele lepszy od Agony, a wiemy jak tamta gra skończyła.
p4rtyzant
Musieliscie az dwa paszkwile splodzic na ten sam temat? Szkoda ze nie ma zadnej wzmianki na temat tego, ze gra mimo wszystko przez caly weekend byla na pierwszym miejscu globalnej listy sprzedazy.
matpoz1
To nie jest jakieś szczególne osiągniecie, biorąc pod uwagę, że w tym czasie nie weszły do sprzedaży żadne oczekiwane tytuły.
Życzę Polskim firmą jak najlepiej, ale na podstawie ocen, można jasno stwierdzić że nie będzie to żaden hit sprzedażowy.
silas1990
Czekałem godzinę czasu żeby wejść do gry. Kompletna porażka. Od razu zwrot tego syfu do steam .

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki