REKLAMA

Tesla Motors pobiła Volkswagena

2016-06-09 09:02
publikacja
2016-06-09 09:02

Volkswagen stracił miejsce w pierwszej dziesiątce marek motoryzacyjnych o największej wartości. W tegorocznej edycji raportu BrandZ jego miejsce zajęła… Tesla Motors. Niemiecki producent najwyraźniej długo jeszcze nie otrząśnie się ze skutków afery dieselgate.

/ FORUM

Medialny sukces Tesla Motors zagwarantował firmie miejsce w TOP10 marek samochodowych pod względem wartości. Wśród najdroższych marek zabrakło w tym roku Volkswagena, który mocno nadwyrężył swoją pozycję rynkową przez manipulacje emisją spalin w pojazdach z silnikiem diesela – wynika z raportu Millward Brown.

W tym roku w zestawieniu nie pojawił się Volkswagen i japońska marka Lexus. Na ich miejsce wskoczyła Tesla i Porsche – obie wyceniane na 4,4 mld dolarów. Sporą stratę odnotowała także marka Audi należąca do koncernu Volkswagena – w tym roku wyceniono ją na 6 proc. mniej.

Najdroższe marki samochodowe 2016

Lp.

Marka

Wartość w milionach dolarów

Zmiana względem edycji 2015

1.

Toyota

29 501

2 proc.

2.

BMW

26 837

2 proc.

3.

Mercedes-Benz

22 708

4 proc.

4.

Honda

13 195

-1 proc.

5.

Ford

13 084

0 proc.

6.

Nissan

11 479

1 proc.

7.

Audi

9 497

-6 proc.

8.

Land Rover

4 732

-5 proc.

9.

Porsche

4 438

nd.

10.

Tesla

4 436

nd.

Źródło: Raport BrandZ/Millward Brown

Liderem zestawienia pozostaje japońska Toyota, warta według autorów badania 29,5 mld dolarów. Poprawiła swój wynik o 2 proc. względem zeszłego roku.

Norwegia zakaże handlu samochodami spalinowymi?

Norwegia zakaże handlu samochodami spalinowymi?

Od 2025 roku w Norwegii nie będzie można kupić samochodu z silnikiem spalinowym – taki pomysł postanowił zrealizować tamtejszy minister ds. ropy naftowej i energetyki. Idea spotkała się z aprobatą partii politycznych i prawdopodobnie nowe prawo uda się wcielić w życie.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~Marekcukeberk
Kolejna bańka ta Tesla. Juz widzę jak zrezygnuja z ropy cale te Emiraty. Ruskie i Stany. Acha....
~dan21usa
Z ostatnich wiadomości Tesla planuje podwojenie pojemności baterii stosowanych w obecnych modelach,czyli 85 ,90 zamienia na 150 i 130 .wszytko za sprawą rzbudowy fabryki
~Wrych
A czy możesz dać źródło ??
~adaa
bmw ............Będziesz Miał Wydatki
~OOO
A ja wciąż kocham Ładę Nivę! I co? Zatkałoooo?
~zeflik
BMW - mistrz PR. Niewiarygodne, że tak wyceniają to badziewie. Radość z jazdy! - po serwisach.
~gosc
Hehe wiedziałem że będą zaraz takie komentarzy januszy od motoryzacji co maja tylko starego golfa z niemiec z 350k przebiegu... Pozdro od szczęśliwego posiadacza BMW sfrustrowany polaczku
~zeflik odpowiada ~gosc
350k to kosztował ten badziew właśnie
~xxx
zawsze piszą tak idioci, którzy nigdy nie mieli tego auta. Najlepsza jest polska zawiść, co widać po ilości plusów przy rzygowinach umysłowych takiego idioty. nikt z tych ludzi nigdy nie miał bmw, co nie przeszkadza bredzić im na ten temat i plusować coś, o czym nie mają pojęcia z czysto polskiej zawiści. kolejny idiota zawsze piszą tak idioci, którzy nigdy nie mieli tego auta. Najlepsza jest polska zawiść, co widać po ilości plusów przy rzygowinach umysłowych takiego idioty. nikt z tych ludzi nigdy nie miał bmw, co nie przeszkadza bredzić im na ten temat i plusować coś, o czym nie mają pojęcia z czysto polskiej zawiści. kolejny idiota wyżej od 'bedziesz miał wydatki', no szkoda tylko, że ceny części są podobne do tych w oplu czy vw itdp itd. A wszystko pod artykułem o tesli i vw, szczyt bycia polska szmatą i debilem bez szkoły, co nie potrafi przeczytać ze ztozumieniem krótkiego tekstu. na dopełnienie jeszcze brakuje kilku debili od polityki i będzie 100% polski klasyk.
~polllokoloooo
Tesla to wspanialy izraelski samochod. Odczepcie sie ,noo...

Powiązane: Dieselgate - afera w Volkswagenie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki