Tarnobrzeg: Pracownicy z likwidowanej kopalni mają szansę na nowy zawód

Prawie stu pracowników likwidowanej Kopalni Siarki Machów w Tarnobrzegu (Podkarpackie) będzie mogło przekwalifikować się i znaleźć nową pracę. Wartość projektu realizowanego przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 1,7 mln zł.

Jak poinformował PAP prezes TARR Hubert Czuba, projekt dofinansowany jest z unijnego programu Kapitał Ludzki. Według niego, dzięki projektowi osoby zwalniane z kopalni będą mogły przekwalifikować się i znaleźć pracę m.in. w pobliskiej fabryce szyb samochodowych lub innym przedsiębiorstwie działającym w okolicach Tarnobrzega.

Projekt zakłada, że osiemdziesiąt osób uzyska nowy zawód. Dodatkowe dwanaście osób będzie mogło rozpocząć własną działalność gospodarczą; dostaną oni bezpłatną pomoc finansową w wysokości 40 tys. zł.

W ramach projektu, każdy jego uczestnik może liczyć m.in. na bezpłatne szkolenia, materiały szkoleniowe i badania lekarskie.

Wartość projektu realizowanego przez tarnobrzeską agencję pn. "Program outplacementowy dla pracowników Kopalni Siarki Machów S.A.", to 1,7 mln zł. Jest jednym z pierwszych realizowanych tego typu projektów na Podkarpaciu. (PAP)

huk/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil