REKLAMA

Tarnobrzeg: Pracownicy z likwidowanej kopalni mają szansę na nowy zawód

2012-12-11 16:38
publikacja
2012-12-11 16:38

Prawie stu pracowników likwidowanej Kopalni Siarki Machów w Tarnobrzegu (Podkarpackie) będzie mogło przekwalifikować się i znaleźć nową pracę. Wartość projektu realizowanego przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 1,7 mln zł.

Jak poinformował PAP prezes TARR Hubert Czuba, projekt dofinansowany jest z unijnego programu Kapitał Ludzki. Według niego, dzięki projektowi osoby zwalniane z kopalni będą mogły przekwalifikować się i znaleźć pracę m.in. w pobliskiej fabryce szyb samochodowych lub innym przedsiębiorstwie działającym w okolicach Tarnobrzega.

Projekt zakłada, że osiemdziesiąt osób uzyska nowy zawód. Dodatkowe dwanaście osób będzie mogło rozpocząć własną działalność gospodarczą; dostaną oni bezpłatną pomoc finansową w wysokości 40 tys. zł.

W ramach projektu, każdy jego uczestnik może liczyć m.in. na bezpłatne szkolenia, materiały szkoleniowe i badania lekarskie.

Wartość projektu realizowanego przez tarnobrzeską agencję pn. "Program outplacementowy dla pracowników Kopalni Siarki Machów S.A.", to 1,7 mln zł. Jest jednym z pierwszych realizowanych tego typu projektów na Podkarpaciu. (PAP)

huk/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki