TNS Polska: Co trzeci Polak w wieku 30-39 lat ma niespłacone zobowiązania

Niezapłaconą na czas ratę pożyczki, kredytu, niespłacony debet na karcie kredytowej czy inny rodzaj zadłużenia posiada 35% Polaków w wieku 30-39 lat, wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie grupy Kruk.

Co trzeci Polak w wieku 30-39 lat ma niespłacone zobowiązania
Co trzeci Polak w wieku 30-39 lat ma niespłacone zobowiązania (ingimage)

"Badanie pokazało, że grupą wiekową, która najczęściej ma problem zadłużenia są 30-latkowie. Są to osoby przedsiębiorcze, podążające za nowymi trendami, prowadzące tzw. konsumpcyjny tryb życia. A zatem są one bardziej podatne na wydawanie pieniędzy" - powiedziała Agnieszka Salach z grupy Kruk, cytowana w komunikacie.

Blisko co piąty Polak (19%) zna kogoś z problemem zadłużenia w gronie przyjaciół i znajomych, a 14% wśród najbliższej rodziny.

"Jak pokazało badanie 23% Polaków deklaruje, że w ich gospodarstwie domowym są do spłacenia jakieś niezapłacone na czas zobowiązania finansowe" - czytamy w komunikacie.

Najczęściej problem zadłużenia dotyczy osób, które zarabiają od 1 tys. (31%) do 2 tys. złotych (20%).

"Najwięcej osób zadłużonych mieszka w południowej Polsce - w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim (24%). Niewiele mniej w centralnej części naszego kraju - w województwie mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim (22%)" - czytamy w komunikacie.

Badanie zostało zrealizowanie na zlecenie grupy Kruk przez TNS Polska, na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~sqwind

wydzwaniają do mnie z zapytaniem o sąsiadów z telefonu 327780000,z moich wstępnych ustaleń wynika,że to firma windykacyjna,bluzgi pod ich adresm niewiele dają

! Odpowiedz
0 7 ~endi

Powodem długów jest przede wszystkim złe prawo , podam 2 przykłady
1) Odsetki Ustawowe - przy deflacji minus 0,9% i ich obecnej wysokości 5% wynoszą 5,9% , według mnie to zwykła lichwa , w Niemczech od 2000.r. Odsetki Ustawowe wynosiły STALE 5% , w Polsce wynosiły 30% , 20% , 13,5% , 10,5% ,13% , 8% - przy tak wysokich odsetkach każdy kto popadnie w jakieś tarapaty finansowe z powodu np utraty pracy , nagłej choroby czy kredytu frankowego błyskawicznie popada w długi
2) Prawo współwłaścicieli większościowych domów prywatnych do sprawowania zarządu nad domem przez 365 dni w roku - co to oznacza ? ano to , że kilka milionów Polaków współwłaścicieli mniejszościowych nie ma prawa zarządzać swoją własnością przez okres roku adekwatny do posiadanych przez nich udziałów , oni nie mają prawa posprzątać klatki schodowej , odgarnąć śniegu przed domem , wymienić spalonej żarówki , przeprowadzić remontu części wspólnych domu , odprowadzić raty podatku od nieruchomości itd - to wszystko wykonuje właściciel większościowy za co kasuje spore kwoty , współczesne prawo daje mu wręcz nieograniczone pole do popisu . Współwłaściciele mniejszościowi mogliby zaoszczędzić rocznie potężne kwoty i przeznaczyć je np na powiększenie swojej rodziny czy kupno mieszkania na raty ale niestety nie mogą , bo muszą napychać kieszenie właścicielom większościowym . Apeluję do polityków o zmianę tego prawa , gdyż obecne jest tak skonstruowane aby właściciel większościowy mógł bezkarnie " kręcić lody " i odbierać pozostałym właścicielom ich mieszkania za fikcyjne długi . Można zrobić w ten sposób aby na tablicy informacyjnej domu było ogłoszenie z adresem i tel. zarządcy rozpisane na każdy miesiąc , okres minimalny zarządu ustalić jeden miesiąc . Współwłaściciel mający udziały np na jeden tydzień w roku sprawował by zarząd zwykły nad domem przez jeden miesiąc raz na cztery lata - rozumiecie o co mi chodzi ? okres by się po prostu sumował i nikt nie wyskakiwał by z twierdzeniem , że do pełnego miesiąca brakuje np pół dnia więc sprawowanie zarządu zwykłego się nie należy . Każdy posiadający udziały w swoim domu miałby prawo być zarządcą w tym i administratorem swojego domu , dzięki temu miliony Polaków zaoszczędziłyby potężne pieniądze , a mafia kamienicznikowska przestałaby odbierać im ich mieszkania pod pretekstem dbania o ich dobro zasłaniając się infantylnymi przepisami prawa , jesteś współwłaścicielem danej rzeczy - to masz święte prawo nią zarządzać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 ~lambfa

Mam 50 lat dwa nowe mieszaknia dwa garaze dwa samochody i wszytsko za gotówkę...

spytacjcie jak to robię...odkaldam i kupuję od 30 lat..

nie biorę kredytów kart i zadnych pożyczek - bank ma być dla mnie a nie odwrotnie
nie stać mnie nie kupuję..

żyję skromnie i za swoje....i wam też radzę.To bezpieczne.
a 30 latki? no cóż Kruk się wami zaopiekuje...prędzej czy póżniej dość troskliwie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~endi

Stary co to za życie ? " mam 50 lat żyję skromnie " myślisz że ile będziesz żył ? średnia dla facetów w Polsce to 70 lat ale dla tych starej daty co to nie wychowali się na benzoesanie sodu i innej chemii , my pożyjemy max 55 - 60 lat więc zacznij cieszyć się życiem - wino , kobiety i śpiew :) chyba , że celem twojego skromnego życia jest napchanie kieszeni twoim spadkobiercom ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~KonradP

Czy tylko ja mam wrażenie, że poziom komentarzy na Bankie.pl coraz bardziej przypomina poziom komentarzy z www brukowców? To ekonomiczny portal, opanujcie się

! Odpowiedz
1 5 ~asd

każdy Polak od noworodka po Obywatela na łożu śmierci ma długi nie ze swojej winy, tylko przez politykierów którzy go okradają i zadłużają w imię pasienia kasty uprzywilejowanej i utrzymania się przy korycie.

! Odpowiedz
8 1 ~Kasia

Ja zawsze spłacam kartę Getin Banku w okresie bezodsetkowym, wychodzę na tym świetnie i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona

! Odpowiedz
1 0 ~Kasia

ale mnie kredyciaże zminusowali

! Odpowiedz
3 10 ~PODSUMOWANIE

1. Lemingi pracujące za najniższą krajową nakupowały złomów do jeżdżenia za pokemonami i nie wyrabiają się z wydatkami na paliwo +naprawy.

2. Kobiety powodują, że faceci się zadłużają. A kto płaci za kolacje itp. Walentyniki, Dzień Kobiet, Imieniny, Urodziny, Dzień dziewczyny, Świeta, Mikołajki, OD zajączka. Tylko po to aby dorwac sie do majtek. Czy kiedykolwiek dziewczyna zaprosiła faceta z okazji dnia chłopaka? Jeśli tak to miała okazję wykazać się raz w ciągu 364 dni w roku.

3. Czytaj ponownie punkt 2. i dodaj do tego kredyt na nieruchomość na którą cię nie stać + dzieci na które Cie nie stać albo wydaje Ci się, że Cie stać.

4. Dodaj sobie do tego wszystkiego edukację dla bez mózgów najlepiej do śmierci i pomnóż razy dwa. (szkoła średnia, liceum, podyplomowe, studia, doktoraty, profesura i śmierć w ławce na egzaminie emerytalnym lub rencisty).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 2 ~zyta

Z tego wynika,że wszyscy nasyceni głosują na PIS,który rozdysponowuje środki zdobyte przez PO.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne