TNS OBOP: Jeśli pracować, to najlepiej w średniej wielkości firmie usługowej

Najbardziej zadowoleni ze swojej pracy, zaangażowani, zmotywowani i lojalni wobec pracodawcy są pracownicy firm usługowych średniej wielkości – wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w ramach programu „Inwestor w Kapitał Ludzki”.

Zaangażowanie pracownika w pracę najlepiej budują firmy usługowe – wynika z badania, gorzej wypadają firmy produkcyjne i handlowe, a najgorzej instytucje sektora publicznego.

"Wśród firm usługowych wysokimi wskaźnikami zaangażowania pracowników mogą pochwalić się firmy szkoleniowe i doradcze. Co ciekawe, na przeciwległym biegunie znajdują się duże instytucje finansowe (...)" - powiedział cytowany w komentarzu do wyników badań Jan Wykrytowicz z TNS OBOP, specjalizujący się w badaniach pracowniczych.

Zaangażowanie pracowników jest obrazowane przez Indeksu Zaangażowania Pracowników TRI*M. Z badań wynika, że najwyższe wartości indeksu, a więc i zaangażowania pracowników osiągały firmy średniej wielkości, natomiast słabe wyniki miały firmy duże i znane na rynku.

Program „Inwestor w Kapitał Ludzki” już po raz czwarty został zorganizowany przez Instytut Zarządzania. Celem programu jest wyłonienie firm realizujących najbardziej efektywne i nowatorskie programy ukierunkowane na rozwój kapitału ludzkiego oraz budowanie pozytywnych relacji z pracownikami.

M.D.
Na podstawie: PAP
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne