REKLAMA

Szwajcaria: Zegarek Patek Philippe sprzedany za 7,3 mln franków

2015-11-07 21:23
publikacja
2015-11-07 21:23

Za rekordową kwotę 7,3 mln franków szwajcarskich (6,7 mln euro) sprzedano w sobotę na aukcji dobroczynnej w Genewie zegarek marki Patek Philippe - poinformowała agencja Bloomberg. Model, który poszedł pod młotek, został wykonany tylko w jednym egzemplarzu.

Elegancki czasomierz z nierdzewnej stali został sprzedany za dziesięciokrotność ceny wywoławczej; niemal dwa razy pobił historyczny rekord ustanowiony dla zegarka na rękę. Jak podkreśla Bloomberg, zegarek od początku uważany był za gratkę aukcji i dowód, że urządzenia tej marki są uznawane przez kolekcjonerów za wyjątkową inwestycję.

Bohater sobotniej licytacji wyposażony jest m.in. w repetycję minutową (wybijanie na żądanie czasu) i wieczny kalendarz. Ma ciemnoniebieską tarczę i pasujący do niej pasek.

Na odbywającej się co dwa lata aukcji, na której są zbierane pieniądze na badania nad dystrofię mięśniową Duchenne'a, mali i duzi producenci wystawiają wyjątkowe modele swoich zegarków. W sumie w czasie tegorocznej edycji 44 zegarki i zegary znalazły nabywców za łączną kwotę prawie 11,3 mln franków szwajcarskich.(PAP)

ksaj/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Rafal
Rzady Szwajcarii dosc mocno przypominaja to co proponuje JKM. Wasz wybor czy chcecie byc jak obecnie, pomiatani za niecale 1000 euro miesiecznie (brutto), czy niezaleznym bogatym panstwem.
~autor
E tam, za miesiąc w Biedronce będą podobne :)
~Franiu
Ale kupili za prawdziwe franki czy wirtualne? :)
~bandit
takie rzeczy kupuje się na wajchy podatkowe...........
~miro
nowaka stac na ten zegarek po przekrecie zwanym pendolino
~xxx
Co Ty wypisujesz? Czytaj uważnie na co poszły te środki. Jak nie rozumiesz tekstu to się nie wypowiadaj.
~Dżejms
Inflacja. Mają za dużo kasy i tyle.ludzie z głodu umierają a ci stalowy zegarek kupują za miliony - ewidentnie się poprzewracało w d.pach.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki