REKLAMA

Świeże rekordy na Wall Street. Banki w dół, „bigtechy” w górę

2021-11-04 22:05
publikacja
2021-11-04 22:05
Świeże rekordy na Wall Street. Banki w dół, „bigtechy” w górę
Świeże rekordy na Wall Street. Banki w dół, „bigtechy” w górę
fot. LUCAS JACKSON / / Reuters

Czwartkowa sesja przyniosła nowe rekordy wszech czasów na nowojorskich giełdach. W górę szły notowania producentów procesorów oraz wielkich internetowych monopoli. Taniały za to akcje banków.

Niemal codzienne bicie historycznych szczytów to już na Wall Street nowa świecka tradycja. W czwartek S&P500 już po raz 64. w tym roku pobił rekord wszech czasów. Tym razem poszedł w górę o 0,42%, finiszując z wynikiem 4 680,06 pkt. Nowy szczyt padł także łupem Nasdaqa, który zyskawszy 0,81% zameldował się na pułapie 15 940,31 pkt. Wczorajszego rekordu nie poprawił za to Dow Jones, który stracił 0,09%, ale utrzymał się powyżej 36 000 punktów.

Od kilku tygodni amerykański rynek akcji reaguje tylko na dobre wiadomości, ignorując wszelkie obawy. Rezerwa Federalna przykręca kurek z łatwym pieniądzem – to dobrze, bo stopy procentowe jeszcze długo będą trzymane na zerze. Dane makroekonomiczne nie wypadają najlepiej – to nawet lepiej, bo Fed jeszcze długo utrzyma rekordowo niskie stopy procentowe, nie pozostawiając konkurencji dla akcji.

Rzecz jasna mocnym wsparciem dla giełdowych indeksów pozostają wyniki amerykańskich korporacji. Według FactSet 83 proc. spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory raportowały w tym sezonie, przekroczyło konsensus zakładający przeszło 30-procentowy wzrost zysku na akcję względem III kw. 2020 roku. Dobre informacje nadeszły też z rynku pracy – liczba nowo rejestrowanych bezrobotnych w USA obniżyła się w ubiegłym tygodniu do 269 tys. (wobec 283 tys. tydzień wcześniej), co jest najniższym wynikiem od marca 2020.

Na froncie wynikowym pozytywnie zaskoczył Qualcomm, który dodatkowo zaprezentował dobre prognozy na bieżący kwartał. Akcje producenta procesorów podrożały o blisko 13%. Kurs konkurencyjnej nVidii poszedł w górę o 12%. Dobrze radziły sobie także internetowi giganci. Walory Amazona podrożały o prawie 3%, akcje Meta Platforms (tak teraz nazywa się właściciel Facebooka) i Albpabetu zyskały ponad 1%. Nie zawiódł także wielki gaming: notowania Electronic Arts poszły w górę o ponad 2%, a Take-Two Interactive o prawie 5%.

Słabszym ogniwem były dziś akcje banków. Kurs Goldman Sachs spadł o ponad 2%, a JP Morgan o przeszło 1%. Za to o niemal 18% zniżkowały notowania Moderny, ponieważ farmaceutyczny kolos obniżył tegoroczną prognozę sprzedaży swojego preparatu przeciwko Covid-19.

KK

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mooooo
Za rok znów zobaczycie ta imperjalistyczna gebe i historyczne szczyty I stabilne wzrosty przekroczyły historyczny próg 44.000
bha
Chory z zachłanności krótkowidzący system gry. Wszystko do czasu.
xiven
BREAKING: THE FEDERAL RESERVE CHANGES NAME TO PRINTA
loool
W Wenezueli tez od lat na gieldzie rekord za rekordem. Wenezuelizacja na swiecie postępuje.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki